intihal-tespit-merkezi

İntihal Raporu Alma Talep Formu

Turnitin intihal rapor alma talepleriniz için talep formunu eksiksiz doldurunuz. Mail adresinize kısa süre içerisinde dönüş yapılacaktır.

Rapor ücretlerimiz: 100 sayfaya kadar olan çalışmalar için 100₺;
100-200 sayfa arası çalışmalar için 200₺;
200 sayfa üzeri çalışmalar için 300₺dir.

Turnitin Al – Yapay zeka tespiti 350₺


Turnitin İntihal Raporu İçin Size En Uygun Planı Seçin

Çalışmanızın sayfa sayısına göre ücret ödeyin. Sürpriz ücretler ile karşılaşmamanız için ücret planları:

100 Sayfaya Kadar

100 sayfaya kadar olan çalışmalarınız için uygun plan.

125 ₺

%25 tasarruf edin

100₺

Tez, Makale veya diğer çalışmalar

1 çalışma içindir

100 - 200 Sayfa

100 – 200 sayfa arasındaki çalışmalarınız için en uygun plan.

260₺

%30 tasarruf edin

200₺

Tez, Makale veya diğer çalışmalar

1 çalışma içindir

200 Sayfa Üzeri

200+ sayfa çalışmalarınız için tercih edebileceğiniz plan.

420₺

%40 tasarruf edin

300₺

Tez, Makale veya diğer çalışmalar

1 çalışma içindir

AI Tespiti

Yapay zeka ile yapılan çalışmaların intihal oranı çıkar.

420₺

%20 tasarruf edin

350₺

Tez, Makale veya diğer çalışmalar

1 çalışma içindir

Tez İntihal Oranı Öğrenme Nasıl Yapılır?

Tez intihal oranını öğrenmek için en yaygın şekilde kullanılan program Turnitindir. Bunun beraberinde ithenticate ve urkund gibi programlar da bulunmaktadır. Bu programlar yardımı ile tez intihal raporu alma yapabilirsiniz. Tezinin benzerlik oranı tespiti ile çalışmanızın etik oranlar içerisinde olmasını sağlayabilirsiniz.

Makale İntihal Oranı Öğrenme Nasıl Yapılır?

Makale intihal oranı Turnitin ve ithenticate gibi programlar aracılığıyla öğrenilir. Makaleyi bu programlarda taratarak intihal raporunuzu belge şeklinde alabilirsiniz. Makale intihal raporu alma için en yaygın kullanılan programlar Turnitin ve ithenticate programlarıdır. Bu programlar aracılığı ile yapacağınız intihal taraması sonucu çalışmanızın benzerlik yüzdesini öğrenebilirsiniz.

Turnitin İle Yapay Zeka İntihal Kontrolü

Turnitin ile yapay zeka intihal kontrolü, yapay zeka kullanılarak yazılan çalışmaların tespiti için kullanılır. Yapay zekanın yeni çıktığı dönemlerde tespit edebilecek herhangi bir yazılım olmadığından kullanım oranı büyük oranda artmıştı fakat yeni çıkan Turnitin AI (Artificial Intelligence) raporu ile birlikte artık yapay zekaya yazdırılan metinlerde Turnitin tarafından algılanıyor. Yaygınlaşan yapay zeka programları ile sıfırdan çalışma yapmak mümkün olduğu için Turnitin bu alanda sürekli güncellemeler yapmaktadır. Kullanmakta olduğumuz Turnitin ile yapay zeka intihal kontrolü de yapıyoruz.

 

İntihal Raporu Nedir?

Tez, makale gibi önceden yazılmış olan akademik yazıların karşılaştırılması sonucunda çıkan benzerlik oranına denir. Çeşitli programlar aracılığı ile (Turnitin, ithenticate vb. gibi) önceden kaydedilmiş olan milyonlarca çalışmaları kısa bir sürede karşılaştırarak belgeye dönüştürür.

Turnitin Raporu Nedir?

Turnitin raporu, Turnitin programı aracılığıyla benzerlik oranının tespit edildiği rapordur. Program içerisinde milyonlarca akademik çalışma bulunur ve bu yazıları kısa bir sürede karşılaştırarak çıkan benzerliği, belge haline dönüştürür. Özellikle akademik çalışmalar için önemli olan Turnitin raporu tez, makale, proje ödevi gibi çalışmaların geçerliliği için önemli bir yere sahiptir. Turnitin intihal raporu alma Turnitin erişimi olan kişiler tarafından yapılmaktadır.

İntihal Raporu Ne İşe Yarar?

İntihal raporu, tezinizde veya makalenizdeki benzerlik oranını görmenize yardımcı olur. İntihal raporunun yüksek çıkması akademik anlamda etik olmadığı için kabul edilemez. Bu durumda intihal raporu yardımıyla çalışmalar daha özgün hale getirilmelidir.

Turnitin İntihal Raporundaki Renklerin Anlamları

Turnitin programında renkler;

  • Mavi renk – “eşleşen sözcük yok”
  • Yeşil renk – “bir sözcük” veya “%24 benzerlik oranı”
  • Sarı renk – “%25-49 benzerlik oranı”
  • Turuncu renk – “ %50-74 benzerlik oranı ”
  • Kırmızı renk – “ %75-100 benzerlik oranı ”’nı ifade eder.

İntihal Raporu Almak İstiyorum Çalışmam Kaydedilir Mi?

Hayır. Veri tabanına kaydetmeden yani “No repository” seçeneğini kullanarak rapor aldığımız için çalışmanız herhangi bir şekilde kaydedilmez. Daha sonra danışman veya enstitü kontrollerinde çalışmanız kaydedilmediği için intihal oranınız yüksek çıkmaz.

Benzerlik Raporu Aldığımda Hocam Anlar Mı?

Benzerlik raporu aldığımızda sisteme çalışmanız kaydedilmediği için hocanız anlamaz. Çalışmayı hocanıza teslim ettiğiniz zaman veri tabanına kaydedilmeyen çalışma programa hiç girmemiş olarak görünür.

Ücretsiz Turnitin İntihal Raporu Nasıl Alırım?

Ücretsiz Turnitin intihal raporu almak için enstitü ve üniversitelerinizden talepte bulunabilirsiniz fakat hoca ve danışmanlar kısıtlı bir şekilde rapor almakta olduğu için düşük ve uygun fiyatlar ışığında rapor vermekteyiz.

Turnitin İntihal Raporu Nereden Alınır?

İntihal Tespit Merkezi olarak tez, ödev, makale gibi çalışmalarınız için intihal raporu almaktayız. Güvenilir ve kısa süre içerisinde rapor almak için bizimle mail veya WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Turnitin Benzerlik Raporu Ne Zaman Alınmalı?

Tezinizin benzerlik ve orijinalliğini kontrol etmek için, aynı zamanda ilerleme oranınıza bakmak amacıyla hem çalışmanın ortasında hem de teslim süresinden en az bir hafta önce olacak şekilde kontrol edilmesi önerilmektedir ancak tez benzerlik raporu alma işleminizi her zaman yapabilirsiniz. Çalışmanızın belirli sayfalara ulaştığında intihal taraması yapılması çalışmanızın intihal yüzdesini kontrol altında tutmanızı sağlar.

Turnitin Çeviriyi Anlar Mı?

Turnitin çeviriyi anlar. Translated Matching bir hesap üzerinde etkin hale getirildiyse, Turnitin programı tezin ve makalenin yazıldığı dili tespit ederek çalışmayı İngilizce diline çevirir. Bu çeviri sonucunda ortaya çıkan metinleri, veri tabanında bulunan bütün çalışmalarla eşleştirmeye başlar. Fakat çeviriyi yaptıktan sonra özgünleştirme çalışmaları yapılırsa tespit etme oranı düşmeye başlar.

İntihal Raporu Ücreti Ne Kadar?

Turnitin rapor ücretlerimiz aşağıdaki şekildedir;

  • 100 sayfaya kadar olan çalışmalar için 75₺
  • 100-200 sayfa arası çalışmalar için 150₺
  • 200 sayfa üzeri çalışmalar için 250₺dir.
  • Yapay zeka AI raporu ücretimiz de 350₺ şeklindedir.

Çalışmanızı mailimize (info@intihaltespit.com) iletirseniz rapor hazır olunca size yollayabiliriz. Ödemeyi de raporu aldıktan sonra yapabilirsiniz.

İntihal Raporu Almak Ne Kadar Sürer?

Turnitin benzerlik raporu alma süresi, çalışmanın sayfa sayısına ve boyutuna göre değişmektedir. Kısa çalışmalar için 1-5 dakika arası değişirken, uzun çalışmaların 10-15 dakika kadar sürebilmektedir. İntihal raporu alma istediğinizi bize bildirdikten kısa bir süre sonra raporunuz mailinize iletilmiş olur.

Yüksek Lisans Benzerlik Raporu Alma/Oranlar

Yüksek lisans makale intihal oranını veya yüksek lisans tez intihal oranını öğrenmek için intihal raporu alabilirsiniz. Yüksek lisans tez intihal oranı için %15 ile %20 arası atıflı benzerlik oranı kabul edilebilir ancak üniversiteden üniversiteye göre değişen bir durum olduğu için okulun yazım kılavuzundan kontrol edilerek tez yazılması önerilir.

Turnitin İntihal Raporu Alma Süreci Nasıl İşler?

İntihal raporu almak için ilk olarak üniversitenizin dokümantasyon merkezine gitmeniz gerekir. İntihal raporunu bu merkez üzerinden Turnitin programını kullanarak elde edebilirsiniz fakat Turnitin kullanımı sadece üniversite de akademik olarak görev yapan kişilerin kullanımına açıktır. Bu nedenle öğrencilerin bu programı kullanabilmeleri için tez danışmanlarına başvurmaları gerekir. Danışmanınız onay verir ise Turnitin üzerinden öğrenci, benzerlik raporunu alabilir. Aksi durumlarda öğrencinin ücretsiz şekilde Turnitin raporu alması durumu zorlaşabilir. Bununla beraber öğrencilerin kullanabileceği şekilde açılan Turnitin hesabı genel olarak belirli bir limite sahiptir.

İntihal tespit programı olan Turnitin, kurumsal bir program olması nedeniyle kişisel olarak üyelik açılmaz, üniversiteler ücretli olarak bu programdan faydalanırlar. Danışmanlar kendi kullanıcı adı ve şifresiyle birlikte programa giriş yaparak intihal raporu alabilir veya danışmanı olduğu öğrencilere Turnitine girebilecekleri kullanıcı adı ve şifreyi vererek rapora erişmelerini sağlayabilir.

Tezin bütün bölümleri tek bir dosya haline getirilir, programa yüklenilir ve rapor alınır. Bu raporlar sonucunda çıkan oranın Türkiye genelinde %20’nin altında benzerlik oranı olması şartı bulunmaktadır. Bazı üniversiteler istisnai olarak ve tezin türünü de dikkate alarak benzerlik oranının biraz daha fazla olmasını kabul görebilirler. Yazım aşamasında sık aralıklarla rapor alarak gidişatı kontrol etmek ve yüksek intihal olan yerleri düzelterek ilerlemeniz sizin açınızdan daha iyi olur. İntihal oranının yüksek çıkması akademik etik anlamında problemlere neden olabilir.

Turnitin programından rapor alırken belirli filtreleme seçenekleri vardır. İntihal raporunda, alıntılar benzerlik oranına dahil edilirken kaynakçayı bu orana dahil etmez. Bazı üniversitelerin isteğine bağlı olarak belirli sayıda sözcük kadar örtüşen metinleri de çıkarma gibi filtreleme seçenekleri bulunmaktadır.

Üniversite tarafından istenilen bütün filtreleme seçenekleri yapıldıktan sonra tez Turnitine yüklenir ve benzerlik oranlarının yer aldığı Turnitin intihal raporu alınır. Rapor çıktıktan sonra öğrencinin adı soyadı elektronik ortamda kaydedilir. Bununla birlikte intihal raporunun alındığı tarih ve benzerlik oranının bulunduğu ilk sayfanın çıktısı alınır. Alınan bu çıktı öğrenci ve danışman tarafından imzalanır. Öğrenci savunmaya girmeden önce raporun imzalanmış kısmını, tutanak ve diğer belgelerle enstitüye teslim eder.

Tez savunması yapılmadan önce intihal raporu eksiksiz bir şekilde jüriye teslim edilir. Bu belgeler jüriye elden verilmez, elektronik ortamda enstitüye gönderilir. Enstitü aracılığıyla jüriye iletilir. Benzerlik oranının ilk sayfasının kopyası tez savunma aşamasından önce mutlaka jüri üyelerine sunulmalıdır. Savunma sonrası eğer tez uzatma alırsa veya değişiklik yapılması gerekirse aynı intihal raporu tekrar kullanılamaz ve tekrar Turnitin intihal raporu alınır. Enstitüye ve oradan da jüriye iletilmesi ilk savunma gibi olması gerekir. Aynı işlemler tekrar yapılmalıdır. Bu aşamaları eksiksiz ve doğru şekilde yürütmek hem tez yazım sürecinizi hem de savunma aşamasını olumlu şekilde etkiler.