top of page

WEB SİTESİ/İÇERİK İNTİHAL KONTROLÜ VE İNTİHAL DÜŞÜRME

Web siteleri günümüzde firmaların online mağazaları konumunda olup, bu sitelerin arama motorlarının üst sıralarında yer almaları oldukça büyük bir öneme sahiptir. Başta Google olmak üzere arama motorlarının algoritmaları ise web sitelerinin ve buraya yüklenen içeriklerin belirli aralıklarla taranarak orijinal içerik sahibi sitelerin sıralamada daha üstlere çıkarılırken, kopya içeriklerin de bir nevi alt sıralara atılarak cezalandırılmasını içermektedir.

Bu sebeple web sitesi sahiplerinin, ya da daha kurumsal firmalarda web sitesi içerik yöneticilerinin dikkat etmeleri gereken en önemli konu web sitelerindeki her türlü içeriğin orijinal olmasına özen gösterilmesini sağlamaktır. Böylece web sitelerinden beklene verim alınabilecek ve özgün içeriklerle web sitenizin trafiği gün geçtikçe organik olarak artacaktır.

Web sitenizde yer alan ya da yüklemeyi planladığınız her türlü içeriğin özgünlük kontrolünü Dünya çağındaki en yetkin intihal tarama ve tespit programları ile yapıyoruz. Böylece mevcut sitenizdeki içeriklerin ne kadar orijinal olduğunu görmenizin yanı sıra yeni eklenecek her türlü içeriğin de orjinallik kontrolünü yaparak web sitenizin seo sağlığını sağlamış olursunuz.

Wordpress kullanan kişilere yönelik intihal programı

Wordpress sitesini kullanan, burada blog ya da site sahibi olan kişilerin de intihal kontrolü yapmaları oldukça önemlidir. Sitenizde yer alacak her bir yazının intihal taramasından geçirilip kontrol edilmesi oldukça önemlidir. Çünkü bir web sitesinde kopyala - yapıştır hazırlanmış bir içerik, o web sitesine yarar sağlamadığı gibi aksine zarar verecektir. Kopyalama yapılmış içerikler, google tarafından tespit edildiği için orijinal içerik haricindeki diğer siteler bir nevi cezalandırılmakta, arama sıralarında gerilere itilmektedir. İçeriklerin spinlemeyle ya da bir kaç kelime değiştirilerek metinlerin orijinal hale getirilmesi de pek mümkün olmamaktadır. 

Dolayısıyla tüm web sitesi sahiplerinin dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başında web sitesi ve tüm blog içeriklerinin orijinal olmasıdır. Yazılmış olan metinlerin orijinallik seviyesinin ölçülmesi/tespit edilmesi de intihal programları ile yapılmaktadır. İntihal tespit programlarının başında Turnitin intihal programı gelmektedir. Turnitin programıyla yapılan metin taramaları, içeriğinizde ne oranda kopyala yapıştır olduğunu detaylı bir raporla tespit etmektedir. Bu raporda içeriğinizde tam olarak nerelerde kopyala yapıştır yapıldığı, bunların hangi kaynaklardan alındığı gibi tüm detaylara ulaşılması mümkündür. 

 

Böylece intihali yüksek olan bir web sitesi içeriğinizin bu rapora bakarak intihal düşürmesinin yapılması oldukça kolay hale gelmektedir. Wordpress içinde bazı intihal tespit programları kullanılmaktadır. Bunlar; heckforplagiarism.net, copyscape, search engine reports, plagiarisma.net, viper, plagtracker, DMCA scan ve webconf’dur. Bahse konu programlar sayesinde intihalli web sitesi içeriklerinden kaynaklanacak risk en aza indirilebilmektedir. 

WEB SİTESİ/BLOG/İÇERİK İNTİHAL RAPORU ALMAK İÇİN BİZE ULAŞIN.

0(507) 966 29 30

info@intihaltespit.com

intihaltespitmerkezi@gmail.com

bottom of page