top of page
Ara

Turnitin'e tez nasıl yüklenir?

Turnitin, öğrenciler tarafından gönderilen çalışmaları kontrol eden bir intihal tespit yazılımıdır. Gönderilen çalışmayı veritabanındaki içerik ve kaynaklarla karşılaştırır ve eşleşmeler bulduğunda eğitmeni uyarır.

Turnitin web sitesi, turnitin tezinin nasıl indirileceği hakkında daha fazla bilgi sağlar.

Turnitin'den bir tez indirmek için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir:

- turnitin.com üzerinden hesabınıza giriş yapın

- Üst menü çubuğundaki "Çalışmalarım"a tıklayın ve "Başlığa Göre Gözat"ı seçin

- Çalışmanızın başlığını yazın ve ara'yı tıklayın

Turnitin hizmeti, eğitmenlere öğrenci kağıtlarının orijinalliğini kontrol etmek için basit bir yol sağlar. Hizmet ayrıca, eğitmenlerin öğrencilere intihal ve sonuçları hakkında bilgi vermelerine yardımcı olacak araçlar içerir.

Turnitin, orijinal olmayan materyal örneklerini tespit etmek için belgeleri tarayan bir intihal tespit hizmetidir.

Turnitin nedir?

Turnitin, orijinal olmayan materyal örneklerini tespit etmek için belgeleri tarayan bir intihal tespit hizmetidir. Hem öğrenciler hem de öğretmenler tarafından kullanılabilir. Öğrenciler çalışmalarını yükler ve sistem, yayınlanmış çalışmaların çevrimiçi veritabanları veya diğer sınıflardan öğrenci gönderimleri gibi diğer kaynaklardan gelen içerikle eşleşme olup olmadığını kontrol eder.

Turnitine tez nasıl yüklenir sorusunun cevabı oldukça basittir. Hesabınızla giriş yapmanız ve tezinizin ayrıntılarını girmeniz yeterlidir.

Tezi Turnitine'den aşağıdaki adımları izleyerek indirebilirsiniz:

- Hesabınıza giriş yapın.

- Tezinizin başlığının yanındaki 'İndir' düğmesine tıklayın.

- Size gönderilecek bağlantı için geçerli bir e-posta adresi ve şifre girin.

- 'İndirme Bağlantısı İste'yi tıklayın ve tezinizin gelen kutunuza ulaşması için indirme bağlantısı içeren bir e-posta bekleyin.

Turnitin sistemi, yazılı çalışmanın orijinalliğini kontrol eden bir intihal tespit yazılımıdır. Yazılım herhangi bir bilgisayara kurulabilir ve o makinede yapılan tüm işleri kontrol eder.

Turnitin sistemi sadece makaleleri ve akademik makaleleri kontrol etmek için değildir. Yazılım ayrıca laboratuvar raporları, araştırma makaleleri ve daha fazlası gibi diğer ödev türlerini kontrol etmek için de kullanılabilir.

Turnitin, eğitmenlerin intihalleri önlemesine yardımcı olan ve öğrencileri bundan kaçınma konusunda eğiten bir intihal tespit aracıdır.

Sistem, bir öğrencinin çalışmasını milyonlarca başka kağıtla karşılaştırır ve eşleşme olup olmadığını kontrol eder. Yazılım, kelimelerin, cümle yapılarının ve hatta paragrafların kullanımındaki benzerlikleri tespit edebilir.

Tezinizi turnitin'den indirebilmek için üniversite e-posta adresiniz ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir.

Siz de akademik çalışmanızın intihal tespitinin yapılması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Türk hükümeti, öğrencilerin ve öğretmenlerin akademik makalelerinde intihal tespit etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir intihal programı başlattı. Bu, Türkiye'de kopya çekmeyi azaltmak ve ak

Tez intihal programları, bir tezdeki intihal tespit eden yazılımlardır. Tez intihal programlarının birçok türü vardır. En temel olanlar, iki farklı metinde kullanılan aynı kelimeleri veya cümleleri k

Benzerlik oranı, iki metnin ortak bir kelime dağarcığını paylaşma derecesinin bir ölçüsüdür. Benzerlik oranı, bir makalenin kalitesini ve aynı konudaki diğer makalelerle nasıl karşılaştırıldığını değe

bottom of page