top of page
Ara

Turnitin tez

Turnitin, öğrencilerin çalışmalarının olası kaynaklarını belirlemelerine yardımcı olan çevrimiçi bir intihal denetleyicisidir.

Öğrenciler, aşırma yöntemleri konusunda giderek daha yaratıcı hale geldikçe Turnitin'in de zamana ayak uydurması gerekiyor. Bunu yapmak için, öğretmenlerin ödevler oluşturmasına ve ardından sistem tarafından notlandırılmasına olanak tanıyan Turnitin Tez adlı yeni bir hizmet başlattı.

Turnitin Tez, bir intihal denetleyicisi ve yazı asistanıdır. Öğrencilerin akademik yazılarına yardımcı olmak için oluşturuldu.

Turnitin Tez, öğrencilere akademik yazılarında yardımcı olmak için oluşturulmuş bir intihal denetleyicisi ve yazma yardımcısıdır. Araç, olası intihalleri kontrol eder ve öğrencinin girdisine dayalı olarak oluşturduğu orijinal içerik biçiminde iyileştirme önerileri sunar.

Turnitin Tez, intihal tespitini daha kolay ve hızlı hale getirmek için tasarlanmış yeni bir üründür.

Turnitin Tez, makine öğrenimi ile intihal tespit etmeye odaklanır; bu, eşleşen kelimeleri bulmaktan çok daha fazlasını yapabileceği anlamına gelir. Aynı zamanda, başka kelimelerle yazma ve yeniden ifade etme gibi, insanların tespit etmesi daha zor olan diğer intihal biçimlerini de tespit eder.

Turnitin, öğrencilerin intihalden kaçınmasına yardımcı olan bir intihal tespit yazılımıdır. Gönderilen çalışmanın orijinalliğini tespit eder ve Turnitin veri tabanındaki makaleler de dahil olmak üzere diğer eserlerle benzerlikleri tespit eder.

Turnitin web sitesi, eğitimcilere ve öğrencilere yardımcı olacak çeşitli kaynaklar sağlar. Yazılımın nasıl kullanılacağı, onunla nasıl öğretileceği hakkında öğreticiler ve öğretmenlerin öğrencilerine atayabileceği bir ödev kitaplığı var.

İlk adım, Turnitin hesabınızda oturum açmaktır. Giriş yaptıktan sonra, "Görevlerim" e ve ardından "Tezimi İndir" düğmesine tıklayın . Bu size tezinizi Turnitin'den indirebileceğiniz bir bağlantı verecektir.

Turnitin, bir öğrencinin çalışmasının orijinalliğini kontrol eden bir intihal tespit hizmetidir.

Turnitin Tez Nasıl İndirilir:

1. turnitin.com'a gidin ve kullanıcı adınız ve şifrenizle oturum açın.

2. Üst menü çubuğundan “Hesabım”a tıklayın, ardından açılır menüden “Raporlarım”a tıklayın ve yanındaki açılır menüden “Tümünü İndir”i seçin.

3. Mevcut raporlar listesinden indirmek istediğiniz raporu seçin ve "İndir" veya "Dışa Aktar"a tıklayın .

Turnitin intihal tespit hizmeti, dünya çapında milyonlarca öğrenci ve öğretmen tarafından kullanılmaktadır. Orijinalliği sağlamak ve öğrenci çalışmaları hakkında geri bildirim sağlamak için eğitimciler için güvenilir, başvurulacak bir araç haline geldi.

Öğrencilerin Turnitin tezlerini indirmeleri her zaman kolay değildir. Süreç zaman alıcı ve karmaşık olabilir.

Siz de akademik çalışmanızın intihal tespitinin yapılması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Türk hükümeti, öğrencilerin ve öğretmenlerin akademik makalelerinde intihal tespit etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir intihal programı başlattı. Bu, Türkiye'de kopya çekmeyi azaltmak ve ak

Tez intihal programları, bir tezdeki intihal tespit eden yazılımlardır. Tez intihal programlarının birçok türü vardır. En temel olanlar, iki farklı metinde kullanılan aynı kelimeleri veya cümleleri k

Benzerlik oranı, iki metnin ortak bir kelime dağarcığını paylaşma derecesinin bir ölçüsüdür. Benzerlik oranı, bir makalenin kalitesini ve aynı konudaki diğer makalelerle nasıl karşılaştırıldığını değe

bottom of page