top of page
Ara

Turnitin tez

Turnitin Tez, Turnitin.com tarafından geliştirilmiş bir intihal tespit aracıdır.

Turnitin Tez, Turnitin.com tarafından geliştirilmiş bir intihal tespit aracıdır. Hindistan'daki okullar ve üniversiteler için verimli ve kullanıcı dostu bir araç olarak tasarlanmıştır, ancak işyerinde olduğu gibi başka amaçlar için de kullanılabilir.

Turnitin ayrıca, öğrencinin kağıtlarında intihal olup olmadığını kontrol eden bir intihal tespit aracıdır. Öğrenciler için ücretsizdir ve makalelerinin başka bir yerden kopyalanıp kopyalanmadığını öğrenmelerine yardımcı olur.

Bu intihal tespit aracı 2017'de Hindistan'da piyasaya sürüldü ve başka birinin çalışmasını ne zaman kopyaladıklarını tespit edemeyen birçok Hintli öğrenciye çok yardımcı oldu.

Bu araç, binlerce Hintli öğrencinin çalışmalarını ücretsiz olarak doğrulamasına yardımcı oldu. Bu araç aynı zamanda öğretmenlerin, öğrencilerin çalışmalarının kaynaklarını belirlemelerine yardımcı olur, böylece neyin iyileştirilmesi gerektiği konusunda geri bildirim sağlayabilirler.

Turnitin Tez, iki belge arasındaki benzerliği belirlemek için makine öğrenimini kullanan bir intihal tespit yazılımıdır.

Yeni bir ara yüze sahip ve Google Drive, Microsoft OneDrive ve Dropbox ile entegre. Yazılım, hem İngilizce hem de Hintçe dilleri için metin eşleşmesini algılayabilir.

Turnitin, belgenizin gerçekliğini, gönderilen diğer belgelerin bir veri tabanıyla çapraz kontrol ederek kontrol eden bir yazılımdır.

Turnitin tezini indirmek için web sitesinde bir hesap oluşturmanız ve üniversite e-postanızı girmeniz gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra, size sunulan tüm özellikleri ve araçları görebilecek ve turnitin tezini indirebileceksiniz .

Turnitin, kağıtlarda intihal olup olmadığını kontrol eden bir yazılımdır. Birçok kolej ve üniversite tarafından öğrenci kağıtlarında intihal olup olmadığını kontrol etmek için kullanılır ve ayrıca çalışanlarının yazılarını intihal için kontrol etmek isteyen işletmelere bir hizmet sunar.

Her şeyden önce, henüz yapmadıysanız, turnitin.com'a kaydolmanız gerekir. Bunu, web sitelerinin ana sayfasındaki formu doldurarak veya web sitelerinin sağ üst köşesindeki “kaydol” düğmesine tıklayarak yapabilirsiniz. Kaydolduktan sonra, web sitelerinin sağ üst köşesindeki “giriş” düğmesine tıklayın ve sağlanan kutulara e-posta adresinizi ve şifrenizi girin.

Turnitin web sitesi, gönderilen bir makalenin orijinalliğini kontrol eden bir intihal tespit hizmetidir. Turnitin'e gönderilen bildiriler, veri tabanındaki diğer bildirilere ve web kaynaklarına karşı taranır.

Tezinizi turnitin'den indirmenin iki yolu vardır, biri turnitin'e giriş yaptığınızda ekranınızın sağ üst köşesindeki "indir" düğmesine tıklamaktır. Diğer yol, tez URL'nizi kopyalayıp bir tarayıcı penceresine yapıştırmaktır.

Siz de akademik çalışmanızın intihal tespitinin yapılması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Türk hükümeti, öğrencilerin ve öğretmenlerin akademik makalelerinde intihal tespit etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir intihal programı başlattı. Bu, Türkiye'de kopya çekmeyi azaltmak ve ak

Tez intihal programları, bir tezdeki intihal tespit eden yazılımlardır. Tez intihal programlarının birçok türü vardır. En temel olanlar, iki farklı metinde kullanılan aynı kelimeleri veya cümleleri k

Benzerlik oranı, iki metnin ortak bir kelime dağarcığını paylaşma derecesinin bir ölçüsüdür. Benzerlik oranı, bir makalenin kalitesini ve aynı konudaki diğer makalelerle nasıl karşılaştırıldığını değe

bottom of page