Ara

Turnitin Tez

Turnitin, birçok üniversite ve öğretmen tarafından öğrenci kağıtlarındaki intihalleri tespit etmek için kullanılan bir intihal tespit yazılımıdır.

Turnitin'in yeni ürünü Turnitin Tez, Hindistan eğitim sistemi için tasarlandı. Hindistan'daki öğrencilere yardımcı olacak bir mobil uygulama ve çevrimdışı mod gibi özelliklere sahiptir.

Şirket ayrıca öğrencilere dijital içerik sağlamak için Pearson ve Macmillan gibi yayıncılarla ortaklık kurdu.

Turnitin Tez, Google Dokümanlar ile entegre edilebilen bir intihal tespit yazılımıdır. Çok çeşitli içerikleri tespit etme yeteneğine sahiptir ve özgünlük raporları sunar. Turnitin Tez ayrıca İntihal Raporu, İntihal Denetleyicisi ve Teacher's Toolkit gibi başka intihal tespit hizmetleri de sunar.

Turnitin Tez, Hindistan pazarı için tasarlanmış bir intihal tespit uygulamasıdır. Gönderilen içeriğin orijinalliğini kontrol etmek için çeşitli teknikler kullanır.

Uygulama, aşağıdaki gibi özellikler sağlar:

- Cümle düzeyinde intihal tespiti

- Paragraf düzeyinde intihal tespiti

- Makine öğrenimi ve doğal dil işlemeyi kullanarak intihal tespiti

Ayrıca aşağıdakiler gibi diğer akademik dolandırıcılık türlerini de kontrol eder:

- Wikipedia'dan veya diğer web sitelerinden alıntı yapılmadan kopyalama

- Başka bir öğrencinin ödevinden alıntı yapmadan kopyalamak

- Bir kitaptan alıntı yapmadan kopyalamak

Turnitin, eğitmenlerin önceden gönderilen içerikle eşleşen içeriği tespit etmesine yardımcı olan bir intihal denetleyicisidir. Turnitine tezini indirmek için web sitesinde bir hesap oluşturmanız gerekecektir.

Turnitine tezinizi "Hesabım" sekmesine gidip "Tüm Dosyaları İndir" seçeneğine tıklayarak indirebilirsiniz . Sizden şifreniz ve e-postanız istenecektir. Giriş yaptıktan sonra, "tüm dosyaları indir" seçeneğine tıklayabilir ve ardından indirmek istediğiniz dosya türünü seçebilirsiniz.

Bir öğrenci olarak, çok fazla yazmanız gerekecek. Çalışmanızın orijinal olduğundan ve profesörünüzün gereksinimlerini karşıladığı ndan emin olmak için Turnitin'i kullanabilirsiniz.

Turnitin'in hizmetleri, öğrencilerin ve öğretmenlerin herhangi bir intihal vakasını yakalayarak akademik dürüstlük standartlarını karşıladıklarından emin olmalarına yardımcı olur. Hizmet, resimler, videolar ve ses dosyaları dahil olmak üzere bir belgedeki diğer kaynaklardan gelen metni tanımlayabilir. Ardından, herhangi bir eşleşme veya benzerlik olup olmadığını görmek için 8 milyardan fazla belgeden oluşan veritabanıyla karşılaştırır.

Hizmet ayrıca, öğrenci veya öğretmenin uygun eylemi gerçekleştirmesi için diğer kaynaklardan ne kadar metin kopyalandığına ilişkin raporlar da sağlar.

Siz de akademik çalışmanızın intihal tespitinin yapılması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Plagscan, herhangi bir metin türündeki intihal tespit etmek için kullanılabilen çevrimiçi bir intihal denetleyicisidir. Plagscan intihal, 8 milyonun üzerinde taranmış ve kontrol edilmiş metinden oluşa

Bu programın temel amacı, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'daki öğrencilerin İngilizce öğrenmelerine yardımcı olmaktır. Bu program ücretsizdir. Çok fazla alıştırması var (okuma, yazma, dinleme).

İntihal, eğitimciler ve öğrenciler için ciddi bir endişe kaynağıdır. İntihal tespit edebildiğini iddia eden birçok program var, ancak bunlar genellikle ücretsiz değil. — İntihal programı, yazılı olar