top of page
Ara

Turnitin Tez

Turnitin, birçok üniversite ve öğretmen tarafından öğrenci kağıtlarındaki intihalleri tespit etmek için kullanılan bir intihal tespit yazılımıdır.

Turnitin'in yeni ürünü Turnitin Tez, Hindistan eğitim sistemi için tasarlandı. Hindistan'daki öğrencilere yardımcı olacak bir mobil uygulama ve çevrimdışı mod gibi özelliklere sahiptir.

Şirket ayrıca öğrencilere dijital içerik sağlamak için Pearson ve Macmillan gibi yayıncılarla ortaklık kurdu.

Turnitin Tez, Google Dokümanlar ile entegre edilebilen bir intihal tespit yazılımıdır. Çok çeşitli içerikleri tespit etme yeteneğine sahiptir ve özgünlük raporları sunar. Turnitin Tez ayrıca İntihal Raporu, İntihal Denetleyicisi ve Teacher's Toolkit gibi başka intihal tespit hizmetleri de sunar.

Turnitin Tez, Hindistan pazarı için tasarlanmış bir intihal tespit uygulamasıdır. Gönderilen içeriğin orijinalliğini kontrol etmek için çeşitli teknikler kullanır.

Uygulama, aşağıdaki gibi özellikler sağlar:

- Cümle düzeyinde intihal tespiti

- Paragraf düzeyinde intihal tespiti

- Makine öğrenimi ve doğal dil işlemeyi kullanarak intihal tespiti

Ayrıca aşağıdakiler gibi diğer akademik dolandırıcılık türlerini de kontrol eder:

- Wikipedia'dan veya diğer web sitelerinden alıntı yapılmadan kopyalama

- Başka bir öğrencinin ödevinden alıntı yapmadan kopyalamak

- Bir kitaptan alıntı yapmadan kopyalamak

Turnitin, eğitmenlerin önceden gönderilen içerikle eşleşen içeriği tespit etmesine yardımcı olan bir intihal denetleyicisidir. Turnitine tezini indirmek için web sitesinde bir hesap oluşturmanız gerekecektir.

Turnitine tezinizi "Hesabım" sekmesine gidip "Tüm Dosyaları İndir" seçeneğine tıklayarak indirebilirsiniz . Sizden şifreniz ve e-postanız istenecektir. Giriş yaptıktan sonra, "tüm dosyaları indir" seçeneğine tıklayabilir ve ardından indirmek istediğiniz dosya türünü seçebilirsiniz.

Bir öğrenci olarak, çok fazla yazmanız gerekecek. Çalışmanızın orijinal olduğundan ve profesörünüzün gereksinimlerini karşıladığı ndan emin olmak için Turnitin'i kullanabilirsiniz.

Turnitin'in hizmetleri, öğrencilerin ve öğretmenlerin herhangi bir intihal vakasını yakalayarak akademik dürüstlük standartlarını karşıladıklarından emin olmalarına yardımcı olur. Hizmet, resimler, videolar ve ses dosyaları dahil olmak üzere bir belgedeki diğer kaynaklardan gelen metni tanımlayabilir. Ardından, herhangi bir eşleşme veya benzerlik olup olmadığını görmek için 8 milyardan fazla belgeden oluşan veritabanıyla karşılaştırır.

Hizmet ayrıca, öğrenci veya öğretmenin uygun eylemi gerçekleştirmesi için diğer kaynaklardan ne kadar metin kopyalandığına ilişkin raporlar da sağlar.

Siz de akademik çalışmanızın intihal tespitinin yapılması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Son Yazılar

Hepsini Gör

Türk hükümeti, öğrencilerin ve öğretmenlerin akademik makalelerinde intihal tespit etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir intihal programı başlattı. Bu, Türkiye'de kopya çekmeyi azaltmak ve ak

Tez intihal programları, bir tezdeki intihal tespit eden yazılımlardır. Tez intihal programlarının birçok türü vardır. En temel olanlar, iki farklı metinde kullanılan aynı kelimeleri veya cümleleri k

Benzerlik oranı, iki metnin ortak bir kelime dağarcığını paylaşma derecesinin bir ölçüsüdür. Benzerlik oranı, bir makalenin kalitesini ve aynı konudaki diğer makalelerle nasıl karşılaştırıldığını değe

bottom of page