Ara

Turnitin Nedir?

Turnitin Nedir?

Turnitin, öğrenci çalışmalarında orijinalliği kontrol eden bir intihal tespit yazılımıdır.

Turnitin, 20 yılı aşkın bir süredir intihal tespiti için başvurulan bir araç olmuştur. Öğretmenler, akademisyenler ve öğrenciler tarafından çalışmalarının özgünlüğünü kontrol etmek için kullanılmaktadır.

Turnitin programının sunduğu hizmet, öğretmenlere öğrencilerin ne kadar iyi öğrendikleri ve materyali anlamalarını geliştirmek için ne yapmaları gerektiği konusunda geri bildirim sağlamaktadır.

Ayrıca, eğitmenlerin ne kadar iyi öğrettikleri ve öğretme becerilerini geliştirmek için ne yapmaları gerektiği konusunda da bir geri bildirim sağlamaktadır.

Turnitin, öğrenci kağıtlarında intihal olup olmadığını kontrol eden bir araçtır.

Turnitin, ödevin daha önce gönderilip gönderilmediğini görmek için internette arama yapar ve ayrıca ödevin başka bir öğrenci tarafından yazılıp yazılmadığını da kontrol eder. Öğrencilerin çalışmalarında intihal olup olmadığını kontrol etmek için öğretmenler tarafından kullanılan popüler bir araçtır.

Turnitin, web tabanlı bir intihal tespit hizmetidir.

Yazılım, kağıdın orijinalliğini İnternet'teki ve kağıt veri tabanındaki diğer kağıtlarla karşılaştırır. Şirket, eğitim kurumları için çeşitli abonelik planları ve öğrenciler ve öğretmenler için bireysel abonelikler sunmaktadır.

Turnitin, Harvard, Princeton, Yale, Columbia Üniversitesi, Cornell Üniversitesi ve Stanford Üniversitesi gibi birçok Ivy League okulu dahil olmak üzere 180'den fazla ülkede 8 milyondan fazla öğrenci tarafından kullanılmıştır. Ve hali hazırda Dünya çapında en önemli ve saygın intihal tespit programıdır.

Turnitin, öğrencilerin ödevlerini 10 milyardan fazla web sayfası ve yaklaşık 300 milyon makaleden oluşan bir veritabanında kontrol eden bir intihal tespit hizmetidir.

Öğrenciler bir ödevi Turnitin'e gönderebilir ve veritabanındaki milyarlarca kaynaktan herhangi bir içerikle eşleşip eşleşmediğini öğrenebilir. Varsa, eşleşmenin nerede olduğunu, ödevlerin yüzde kaçının bu kaynakla eşleştiğini ve eşleşen bölümün ne kadarını yeniden yazmaları gerektiğini görebilirler.

Turnitin, eğitmenlere dersleri yönetmeleri, öğrencilerin ilerlemesini izlemeleri ve adil notlar verebilmeleri için çevrimiçi bir bilgi kaynağı görevi görmektedir. Eğitmenler, öğrenciler için etkileşimli etkinlikler oluşturmak için Turnitin'in e-öğrenme araçlarını da kullanabilir.

Turnitin, gönderilen çalışmalarda intihal tespit eden ve öğrencilere geri bildirim sağlayan bir yazılımdır.

Yazılım, benzer cümleleri, paragrafları ve tüm ödev, proje, tez ve makaleyi kontrol eder.

Bu nedenle Turnitin, eğitmenlerin öğrencilere intihalden nasıl kaçınacaklarını ve bunun notlarını nasıl etkileyebileceğini öğretebilmelerine yardımcı olur.

Turnitin, öğrencilerin ve öğretmenlerin intihali önlemesine yardımcı olan bir yazma denetleyicisidir. Milyarlarca web sayfası ve diğer kaynaklarla karşılaştırarak öğrencinin ödevinin orijinalliğini kontrol eder. Milyarlarca web sayfası ve diğer kaynaklarla karşılaştırarak öğrencinin ödevinin orijinalliğini kontrol eder. Hizmet ayrıca, öğrencilerin intihalden nasıl kaçınabileceklerini tartışabilecekleri bir çevrimiçi forum ve eğitimcilerin sınıflarında Turnitin'i nasıl kullanacaklarına dair ipuçları bulabilecekleri

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Plagscan, herhangi bir metin türündeki intihal tespit etmek için kullanılabilen çevrimiçi bir intihal denetleyicisidir. Plagscan intihal, 8 milyonun üzerinde taranmış ve kontrol edilmiş metinden oluşa

Bu programın temel amacı, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'daki öğrencilerin İngilizce öğrenmelerine yardımcı olmaktır. Bu program ücretsizdir. Çok fazla alıştırması var (okuma, yazma, dinleme).

İntihal, eğitimciler ve öğrenciler için ciddi bir endişe kaynağıdır. İntihal tespit edebildiğini iddia eden birçok program var, ancak bunlar genellikle ücretsiz değil. — İntihal programı, yazılı olar