top of page
Ara

Turnitin Nedir?

Turnitin Nedir?

Turnitin, öğrenci çalışmalarında orijinalliği kontrol eden bir intihal tespit yazılımıdır.

Turnitin, 20 yılı aşkın bir süredir intihal tespiti için başvurulan bir araç olmuştur. Öğretmenler, akademisyenler ve öğrenciler tarafından çalışmalarının özgünlüğünü kontrol etmek için kullanılmaktadır.

Turnitin programının sunduğu hizmet, öğretmenlere öğrencilerin ne kadar iyi öğrendikleri ve materyali anlamalarını geliştirmek için ne yapmaları gerektiği konusunda geri bildirim sağlamaktadır.

Ayrıca, eğitmenlerin ne kadar iyi öğrettikleri ve öğretme becerilerini geliştirmek için ne yapmaları gerektiği konusunda da bir geri bildirim sağlamaktadır.

Turnitin, öğrenci kağıtlarında intihal olup olmadığını kontrol eden bir araçtır.

Turnitin, ödevin daha önce gönderilip gönderilmediğini görmek için internette arama yapar ve ayrıca ödevin başka bir öğrenci tarafından yazılıp yazılmadığını da kontrol eder. Öğrencilerin çalışmalarında intihal olup olmadığını kontrol etmek için öğretmenler tarafından kullanılan popüler bir araçtır.

Turnitin, web tabanlı bir intihal tespit hizmetidir.

Yazılım, kağıdın orijinalliğini İnternet'teki ve kağıt veri tabanındaki diğer kağıtlarla karşılaştırır. Şirket, eğitim kurumları için çeşitli abonelik planları ve öğrenciler ve öğretmenler için bireysel abonelikler sunmaktadır.

Turnitin, Harvard, Princeton, Yale, Columbia Üniversitesi, Cornell Üniversitesi ve Stanford Üniversitesi gibi birçok Ivy League okulu dahil olmak üzere 180'den fazla ülkede 8 milyondan fazla öğrenci tarafından kullanılmıştır. Ve hali hazırda Dünya çapında en önemli ve saygın intihal tespit programıdır.

Turnitin, öğrencilerin ödevlerini 10 milyardan fazla web sayfası ve yaklaşık 300 milyon makaleden oluşan bir veritabanında kontrol eden bir intihal tespit hizmetidir.

Öğrenciler bir ödevi Turnitin'e gönderebilir ve veritabanındaki milyarlarca kaynaktan herhangi bir içerikle eşleşip eşleşmediğini öğrenebilir. Varsa, eşleşmenin nerede olduğunu, ödevlerin yüzde kaçının bu kaynakla eşleştiğini ve eşleşen bölümün ne kadarını yeniden yazmaları gerektiğini görebilirler.

Turnitin, eğitmenlere dersleri yönetmeleri, öğrencilerin ilerlemesini izlemeleri ve adil notlar verebilmeleri için çevrimiçi bir bilgi kaynağı görevi görmektedir. Eğitmenler, öğrenciler için etkileşimli etkinlikler oluşturmak için Turnitin'in e-öğrenme araçlarını da kullanabilir.

Turnitin, gönderilen çalışmalarda intihal tespit eden ve öğrencilere geri bildirim sağlayan bir yazılımdır.

Yazılım, benzer cümleleri, paragrafları ve tüm ödev, proje, tez ve makaleyi kontrol eder.

Bu nedenle Turnitin, eğitmenlerin öğrencilere intihalden nasıl kaçınacaklarını ve bunun notlarını nasıl etkileyebileceğini öğretebilmelerine yardımcı olur.

Turnitin, öğrencilerin ve öğretmenlerin intihali önlemesine yardımcı olan bir yazma denetleyicisidir. Milyarlarca web sayfası ve diğer kaynaklarla karşılaştırarak öğrencinin ödevinin orijinalliğini kontrol eder. Milyarlarca web sayfası ve diğer kaynaklarla karşılaştırarak öğrencinin ödevinin orijinalliğini kontrol eder. Hizmet ayrıca, öğrencilerin intihalden nasıl kaçınabileceklerini tartışabilecekleri bir çevrimiçi forum ve eğitimcilerin sınıflarında Turnitin'i nasıl kullanacaklarına dair ipuçları bulabilecekleri

Son Yazılar

Hepsini Gör

Türk hükümeti, öğrencilerin ve öğretmenlerin akademik makalelerinde intihal tespit etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir intihal programı başlattı. Bu, Türkiye'de kopya çekmeyi azaltmak ve ak

Tez intihal programları, bir tezdeki intihal tespit eden yazılımlardır. Tez intihal programlarının birçok türü vardır. En temel olanlar, iki farklı metinde kullanılan aynı kelimeleri veya cümleleri k

Benzerlik oranı, iki metnin ortak bir kelime dağarcığını paylaşma derecesinin bir ölçüsüdür. Benzerlik oranı, bir makalenin kalitesini ve aynı konudaki diğer makalelerle nasıl karşılaştırıldığını değe

bottom of page