top of page
Ara

Turnitin Kullanma Kılavuzu

Turnitin Kullanım Kılavuzu

İntihal ya da benzerlik programları arasında en bilinir olanı kuşkusuz Turnitin'dir. Bu sebeple tez ya da başka bir akademik çalışmanın benzerlik oranını (turnitin oranını) öğrenebilmek için Turnitin intihal programını kullanabilmek gerekmektedir. Turnitin benzerlik programını kullanabilmenin bir kaç yolu bulunmaktadır. Bunlardan ilki üniversitenizdeki resmi danışman hocanız tarafından Turnitin üzerinden bir sınıf açılması ve buradan kendi öğrencilere kullanıcı adı ve şifre vererek yetki vermesi sonucu öğrencilerin girip çalışmalarını üvretsiz olarak turnitinden kontrol etme imkanına kavuşmaları söz konusudur.

Turnitin programı farklı kullanıcılara göre bazı sınıflandırmalar yapmıştır. Kurumsal kullanıcılar için farklı, öğretmenler için farklı öğrenciler için farklı Turnitin kullanımları söz konusudur. Bunlardan öğrenciler için olanına turnitin öğrenci hesabı da denilmektedir. Öğretmenler kendi hesabından öğrencilere sınıf açarak buradan turnitin raporu alabilmelerini sağlamaktadır.

Turnitine giriş nasıl yapılır

Öğrencilerin Turnitin programına gririş yapabilmeleri için hocalarına danışarak ondan alacakları şifre ile ilgili sınıfa giriş yapmaları ve oradan çalışmalarını yüklemeleri gerekmektedir. Başka bir deyişle öğrenci olarak Turnitinden rapor alabilmeniz için hocanız tarafından bir sınıf açılması ve sizin de o sınıfa giriş yapabilmeniz gerekmektedir.

Burada dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan biri de rapor alınmadan önce hocanız tarafından Turnitinin "depo" özelliğinin kapalı tutulması gerekmektedir. Aksi takdirde ilk sefer çalışmanızı yükledikten sonra her seferinde çalışmanızın intihali %100'e yakın bir oran çıkacaktır. Bu durum aslında çalışmanızda o kadar intihal olmasa da ilk seferde çalışmanızın Turnitinin ver tabanına kaydedilmesi sebebiyle yaşanmaktadır.

Etiketler: turnitin , turnitin giriş , turnitin ücretsiz , turnitin giriş nasıl yapılır , turnitin indir , turnitin sınıf kayıt , turnitin öğrenci , turnitin öğrenci girişi

TURNITIN Kullanım Kılavuzu

Turnitin kullanma kılavuzu, intihal raporu, orjinallik raporu ya da benzerlik raporu adıyla anılan raporu alabilmek için turnitinin nasıl kullanılması gerektiğini göstermektedir. Bu konuda farklı üniversitelerden aldığımız örneklerle size yardımcı olmaya çalışacağız. Buradan elde ettiğiniz fikirle turnitinin kullanımına dair detaylı bilgi etmiş olacaksınız. Buna ek olarak kendi üniversitenizin sitesinde de mutlaka Turnitin kullanımına dair bilgiler vardır. Onlara da göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Turnitinin nasıl kullanılacağı konusu, makale yazan tez yazan proje yazan öğrenci ve akademisyenler için oldukça önemlidir. Bu sebeple aşağıda paylaştığımız linkler aracılığıyla turnitin nasıl kullanılır, turnitinden nasıl rapor alınır gibi sorulara cevapları bulabilirsiniz.

Turnitin kullanma kılavuzuna dair bilgiler

Turnitin kullanımı nasıldır?

Turnitinde şifre oluşturma

Turnitin basit kullanım rehberi

Turnitin öğrenci hesabı kullanım kılavuzu

Turnitin Kullanım Kılavuzu

Turnitin Kullanım Rehberi

Turnitin Öğrenci Rehberi

Turnitin Kullanım Kılavuzu (yeni)

Turnitin kullanımı konusunda bizden danışmanlık alabilirsiniz. Dilerseniz kısa süre içerisinde istediğiniz metnin orjinallik raporunu alıp size iletebiliriz.

Etiketler: Turnitin kullanım kılavuzu

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Türk hükümeti, öğrencilerin ve öğretmenlerin akademik makalelerinde intihal tespit etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir intihal programı başlattı. Bu, Türkiye'de kopya çekmeyi azaltmak ve ak

Tez intihal programları, bir tezdeki intihal tespit eden yazılımlardır. Tez intihal programlarının birçok türü vardır. En temel olanlar, iki farklı metinde kullanılan aynı kelimeleri veya cümleleri k

Benzerlik oranı, iki metnin ortak bir kelime dağarcığını paylaşma derecesinin bir ölçüsüdür. Benzerlik oranı, bir makalenin kalitesini ve aynı konudaki diğer makalelerle nasıl karşılaştırıldığını değe

bottom of page