Ara

turnitin intihal

Turnitin, intihal tespit eden bir hizmettir. Metin ve diğer kaynaklar arasındaki benzerlikleri kontrol eder. Turnitin intihal ayrıca kopyalanan içeriği algılamak için gelişmiş bir algoritma kullanır.

Turnitin intihal, eğitmenler tarafından sınıflarında intihalin önlenmesi için, öğrenciler tarafından kendi ödevlerini kontrol etmek için çevrimiçi bir araç olarak veya yöneticiler tarafından bir kurum genelinde intihal riskini yönetmenin bir yolu olarak kullanılabilir.

Turnitin intihal tespit hizmeti, herhangi bir orijinal olmayan içerik için öğrenci kağıtlarını bilinen kaynaklardan oluşan bir veritabanına karşı kontrol eden web tabanlı bir abonelik hizmetidir.

Turnitin, ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Avustralya ve Yeni Zelanda'daki üniversiteler ve kolejler tarafından kullanılmaktadır. Şirket ayrıca, öğrencilerin yazma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için yazma dersi hizmetleri ve profesörler için akademik araştırma çözümleri de dahil olmak üzere başka hizmetler de sunmaktadır.

Turnitin intihal, yazılı çalışmalarda intihal tespit eden bir intihal tespit hizmetidir. Bunu, gönderilen çalışmayı 8 milyardan fazla internet içeriğinden oluşan bir veritabanıyla karşılaştırarak yapar.

Yazılım, aşağıdaki intihal türlerini tespit edebilir:

İnternetten veya diğer kaynaklardan kopyalanan metinler,

Başka bir öğrencinin ödevinden kopyalanmış metin,

Bir kitaptan, dergi makalesinden veya başka bir yayınlanmış kaynaktan kopyalanmış metin ve

Kasıtsız olarak başka sözcüklerle ifade etme (kasıtlı olarak başka sözcüklerle ifade edip etmediğinizi turnitin algılamayacaktır).

Turnitin İntihal Tespit Aracı, bir metnin orijinalliğini kontrol eden bir yazılımdır. Metni milyonlarca belgeden oluşan veritabanıyla karşılaştırır ve benzerlikleri kontrol eder. Araç, öğretmenler, profesörler ve öğrenciler tarafından çalışmalarını intihal için kontrol etmek için kullanılır.

Turnitin, 20 yılı aşkın bir süredir dünya çapında okullarda, kolejlerde ve üniversitelerde kullanılan çevrimiçi bir intihal tespit hizmetidir.

Turnitin, müşterilerine çeşitli hizmetler sunmaktadır. Bu hizmetler şunları içerir:

- İntihal tespit yazılımı

- Özgünlük raporları

- Alıntı araçları

- Yazma atölyeleri

Turnitin'in kullanılması, öğrencilerin çalışmalarını intihal etmemesini sağlamanın harika bir yoludur. Sistem makaleyi tarar ve içerik, kelime kullanımı ve cümle yapısında benzerlikler arayarak diğer kaynaklarla karşılaştırır. Daha sonra olası intihal vakalarını işaretler.

Öğrenciler, intihal olup olmadığını kontrol etmek için teslim etmek istedikleri herhangi bir ödevde Turnitin'i kullanabileceklerini bilmelidirler. Öğrencilerin, çalışmalarının bu sistem tarafından taranmasını istemiyorlarsa, göndermeden önce kağıdın üzerine "Tarama" notu koymaları gerektiğini bilmeleri de önemlidir.

Siz de akademik çalışmalarınızın intihal tespiti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

İntihal, başka birinin sözlerini, düşüncelerini veya fikirlerini kendisininmiş gibi sunma eylemidir. İntihalin gerçekleşmesinin birçok farklı yolu vardır. Bazen bir yanlış anlaşılma oluyor ve eseri

İnternet ve küreselleşme çağında, intihal büyük bir sorun haline geldi. Bu nedenle dünya çapında birçok üniversite intihal tespit etmek için intihal tespit yazılımı kullanmaya başlamıştır. Türkiye'de

İntihalleri tespit etmek ve önlemek için tez intihal programları kullanılmaktadır. Genellikle belirli bir konu veya anahtar kelime grubu için metindeki benzerlikleri tespit edebilen otomatik bir yazıl