top of page
Ara

Turnitin benzerlik oranı düşürme yöntemleri

Potansiyel bir intihal sorununuz olduğunda yapılacak en önemli şeylerden biri, orijinal ve intihal edilmiş materyal arasındaki benzerliği azaltmaktır. Bunu yapmanın birçok yolu vardır, ancak hepsi tek bir şeye dayanır: paylaşılan kelime sayısını azaltmak.

Benzerliği azaltmanın üç ana yolu vardır:

- Eşanlamlılar kullanın veya orijinal metni başka sözcüklerle ifade edin

- Kelimeleri, "kaniş" yerine "köpek" kullanmak gibi anlamsal olarak benzer kelimelerle değiştirin

- Pasif sesi aktif sese dönüştürmek gibi cümle yapısını değiştirin

Turnitin Benzerlik Oranı Düşürme Yöntemleri başlıklı makaleye göre, benzerlik oranını düşürmenin dört farklı yolu vardır.

1) Yüksek kaliteli bir intihal tespit yazılımı kullanın ve özelliklerinden tam olarak yararlanın.

2) İhtiyaçlarınıza göre uyarlanmış bir intihal denetleyicisi kullanın.

3) Bir arama motoru veya çevrimiçi intihal denetleyicisi kullanarak yinelenen içeriği kontrol edin.

4) Göndermeden önce çalışmanızı gözden geçirebilecek ve düzenleyebilecek profesyonel düzenleme hizmetlerine yatırım yapın.

Turnitin bir intihal tespit hizmetidir. Okullarda ve üniversitelerde, öğrenci belgelerini dergiler, kitaplar ve diğer kaynaklar dahil olmak üzere 8 milyardan fazla web sayfası ndan oluşan bir veri tabanıyla karşılaştırmak için kullanılır.

Turnitin web sitesi, kullanıcı adınız ve şifrenizle oturum açarak Turnitin tezinizi indirmenize olanak tanır. Destek ekibine e-posta göndererek de tezinizi talep edebilirsiniz.

Turnitin hizmeti, öğrenci ödevlerini 50 milyardan fazla web sayfasından oluşan bir veri tabanına ve diğer yayınlanmış içerik kaynaklarına karşı kontrol eden çevrimiçi bir intihal tespit hizmetidir.

Öğrenciler, bir intihal raporunun oluşturulması için ödevlerini Turnitin web sitesine yükleyebilirler.

Turnitin, intihal olup olmadığını kontrol etmek için kullanılabilecek bir hizmettir. Ayrıca dergilere makale göndermek ve gönderilen çalışmalar hakkında geri bildirim almak gibi bir dizi başka hizmet de sunar.

Turnitine tezini indirmenin ilk adımı, hizmette bir hesap için kaydolmaktır. Kaydolduktan sonra, bir kurs oluşturmanız ve ona ödevler eklemeniz gerekecektir. Bunu yaptıktan sonra, öğrencilerinizi ödeve atayabilirsiniz ve çalışmalarını kontrol için yükleyebilirler.

Turnitin web sitesinin kullanımı ücretsizdir, ancak Turnitin Premium Plus adlı ücretli bir sürüm de sunarlar. Bu, birden çok dilde intihal kontrolü ve kopyalanan metni otomatik olarak algılama gibi daha fazla özellik sağlar.

Siz de akademik çalışmanızın intihal tespitinin yapılmasını istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Türk hükümeti, öğrencilerin ve öğretmenlerin akademik makalelerinde intihal tespit etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir intihal programı başlattı. Bu, Türkiye'de kopya çekmeyi azaltmak ve ak

Tez intihal programları, bir tezdeki intihal tespit eden yazılımlardır. Tez intihal programlarının birçok türü vardır. En temel olanlar, iki farklı metinde kullanılan aynı kelimeleri veya cümleleri k

Benzerlik oranı, iki metnin ortak bir kelime dağarcığını paylaşma derecesinin bir ölçüsüdür. Benzerlik oranı, bir makalenin kalitesini ve aynı konudaki diğer makalelerle nasıl karşılaştırıldığını değe

bottom of page