top of page
Ara

Turnitin benzerlik oranı düşürme

Turnitin, her gün milyonlarca öğrenci ve öğretmen tarafından kullanılan bir intihal tespit hizmetidir. Benzerlik oranını düşürmek için içeriğinizin özgün ve güncel olduğundan emin olmanız gerekecektir.

Benzerlik oranını düşürmek için içeriğinizin özgün ve güncel olduğundan emin olmalısınız. Çalışmanızın benzersizliğini sağlamak için Grammarly veya CopyScape gibi intihal denetleyicileri kullanmak isteyebilirsiniz .

Turnitin, eğitimciler için intihal tespit hizmetleri sağlar. Hizmet, öğrencilerin çalışmalarını 8 milyardan fazla web sayfası ve 11 milyon bilimsel makaleden oluşan bir veri tabanıyla karşılaştırır.

Ancak Turnitin’in benzerlik oranı çok yüksek çünkü intihal ile benzer kaynaklar arasındaki farkı tespit edemiyor.

Benzerlik oranını düşürmek için bazı öğretmenler, Turnitin'den çok daha düşük benzerlik oranına sahip olan ve intihal içerik tespitinde daha isabetli olan Plagiarisma (www.plagiarisma.com) adlı anti-intihal yazılımını kullanmaya başlamıştır.

Benzerlik oranını düşürmenin anahtarı, etkili bir açıklama aracı kullanmaktır. Bu, kopyalanan metni farklı bir şekilde yeniden yazmanıza ve onu benzersiz yapmanıza yardımcı olacaktır.

Turnitin benzerlik oranını düşürme için ilk adımı, özgünlük puanının ne olduğunu bulmaktır. Çalışmamızın yüzde kaçının orijinal olduğunu bulmamız gerekiyor ve bunu yapmamızın iki yolu var. Birincisi, turnitin veya intihal gibi bir intihal tespit aracı kullanmaktır. İkinci yol, içine girdiğimiz birkaç cümleye dayanarak bizim için özgünlük puanımızı hesaplayacak olan Plagiarisma Checker adlı çevrimiçi bir hesap makinesi kullanmaktır.

Turnitin benzerlik oranını düşürmenin bir sonraki adımı, belgenizdeki veya makalenizdeki kelime sayısını azaltmaktır. Bu senin için daha kolay hale getirecek.

Turnitin benzerlik oranını düşürmenin en iyi yolu içeriğin kopyalanmadığından emin olmaktır.

Turnitin benzerlik oranını düşürmenin bir yolu intihal denetleyicisi kullanmaktır. Bu, metni bir yazılım aracılığıyla çalıştırarak ve benzerlikleri kontrol ederek yapılabilir.

Turnitin, dünya çapında okullarda ve üniversitelerde kullanılan bir intihal tespit sistemidir. Benzerlik oranı, orijinal kaynakla eşleşen metnin yüzdesidir. Bu rapor, turnitin'deki benzerlik oranının nasıl düşürüleceğini araştıracaktır.

Turnitin'de benzerlik oranını düşürmenin en iyi yolu, Plagiarisma.com veya Grammarly gibi bir intihal denetleyicisi kullanmaktır. Bu araçlar, herhangi bir intihal içeriği tespit edecek ve nasıl düzeltileceği konusunda geri bildirimde bulunacak ve daha sonra daha iyi bir not için turnitin'e gönderilebilecektir.

Siz de akademik çalışmanızın intihal tespitinin yapılmasını istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Türk hükümeti, öğrencilerin ve öğretmenlerin akademik makalelerinde intihal tespit etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir intihal programı başlattı. Bu, Türkiye'de kopya çekmeyi azaltmak ve ak

Tez intihal programları, bir tezdeki intihal tespit eden yazılımlardır. Tez intihal programlarının birçok türü vardır. En temel olanlar, iki farklı metinde kullanılan aynı kelimeleri veya cümleleri k

Benzerlik oranı, iki metnin ortak bir kelime dağarcığını paylaşma derecesinin bir ölçüsüdür. Benzerlik oranı, bir makalenin kalitesini ve aynı konudaki diğer makalelerle nasıl karşılaştırıldığını değe

bottom of page