top of page
Ara

Turnitin ücretsiz

Turnitin ücretsiz, Turnitin öğretmenler ve profesörler tarafından öğrenci kağıtlarını kontrol etmek için kullanılabilecek bir intihal tespit yazılımıdır. Yazılım, makaleyi 20 milyardan fazla web sayfası, makale ve dergiyle karşılaştırır. Ayrıca diğer öğrencilerin kağıtlarındaki ve aynı ödev ve projelerdeki eşleşen metinleri de tarar.

Turnitin ücretsiz hizmeti, kurumların tarafından üyeliklerinin bir avantajı olarak akademisyenlere ve profesörlere ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bireysel abonelik hizmeti de mevcut değildir.

Turnitin, eğitmenlere öğrenci kağıtlarının orijinalliğini kontrol etmeleri için kolay bir yol sağlayan bir hizmettir.

Öğrencilerin genellikle çalışmalarını Turnitin aracılığıyla göndermeleri gerekir, bu da daha sonra bunları web ve benzeri kaynaklardaki diğer makalelerle karşılaştırır.

Öğrenciler ayrıca kendi çalışmalarının özgünlüğünü kontrol etmek için Turnitin'i kullanabilirler.

Turnitin ücretsiz değildir.

Turnitin, eğitimciler tarafından intihal tespit etmek ve önlemek için kullanılan bir intihal tespit hizmetidir.

Turnitin, eğitimcilerin öğrencilerin çalışmalarını intihal edip etmediklerini öğrenmelerine olanak tanıyarak eğitimcilerin akademik sahtekârlık sorunuyla mücadele etmelerine yardımcı olan çevrimiçi bir intihal denetleyicisidir. Araştırma makaleleri, denemeler, raporlar, tezler, ödevler, projeler ve hatta ders kitapları dahil olmak üzere bir dizi intihal tespit hizmeti sunmaktadır.

Turnitin'in sınıflarında kullanmak isteyen eğitimcilere sunduğu bir öğretmen versiyonu vardır.

Hizmet ayrıca çevrimiçi veya mobil uygulama aracılığıyla erişilebilen bir öğrenci sürümü sunar. Öğrenciler bu hizmeti çalışmalarının intihal olup olmadığını kontrol etmek ve herhangi bir akademik kural veya düzenlemeyi ihlal etmediklerinden emin olmak için kullanabilirler.

Turnitin, son yıllarda öğretmenler için popüler bir araç olmuştur. Dünyanın en büyük öğrenci ödevleri ve makaleleri veritabanıdır ve bir makalenin intihal edilip edilmediğini tespit edebilmektedir. Bu, öğretmenlere, çalışmaları internetle karşılaştırarak öğrencilerine dürüst geri bildirim sağlama imkanı verebilmektedir.

Bu yazılım, öğrencilerin intihalden kaçınmalarına yardımcı olur ve onlara kaynakları nasıl düzgün bir şekilde alıntılayacaklarını öğrenme fırsatı sunar. Bu yazılımın en önemli özelliklerinden biri, öğretmenlerin öğrencilere kaynaklarına nasıl düzgün bir şekilde alıntı yapacaklarını öğretmelerine yardımcı olmasıdır.

Turnitin ücretsiz bir program değildir. Turnitin programı orijinal olup olmadıklarını öğrenmek için öğrenci kağıtlarını milyarlarca kağıttan oluşan bir veritabanına karşı kontrol eden bir intihal tespit hizmetidir.

Hizmet, öğretmenler ve profesörler tarafından çevrimiçi bir öğretme ve öğrenme kaynağı olarak kullanılır ve öğrencilerin çalışmalarını intihal için kontrol etmelerini sağlar.

Turnitin, akademik makalelerde intihal olup olmadığını kontrol eden ve makalenin orijinalliği hakkında istatistiksel bir rapor sağlayan çevrimiçi bir araçtır. Bir makaledeki kopyalanmış veya orijinal olmayan içeriği kontrol eder ve öğrenciye çalışmalarını nasıl geliştirebilecekleri konusunda geri bildirim sağlar.


Siz de Turnitin raporu almak ve çalışmanızı kontrol ettirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Türk hükümeti, öğrencilerin ve öğretmenlerin akademik makalelerinde intihal tespit etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir intihal programı başlattı. Bu, Türkiye'de kopya çekmeyi azaltmak ve ak

Tez intihal programları, bir tezdeki intihal tespit eden yazılımlardır. Tez intihal programlarının birçok türü vardır. En temel olanlar, iki farklı metinde kullanılan aynı kelimeleri veya cümleleri k

Benzerlik oranı, iki metnin ortak bir kelime dağarcığını paylaşma derecesinin bir ölçüsüdür. Benzerlik oranı, bir makalenin kalitesini ve aynı konudaki diğer makalelerle nasıl karşılaştırıldığını değe

bottom of page