top of page
Ara

tez intihal programı

İntihal akademide ciddi bir sorundur. Bir başkasının çalışmasını veya fikirlerini kullanma ve kendi fikriymiş gibi aktarma eylemidir. Bu, kasıtsız veya kasıtlı olarak yapılabilir ve özellikle intihal ince bir şekilde yapılmışsa, fark edilmesi çok zor olabilir.

Tez intihal akademik dünyada büyük bir sorundur. Mezuniyet için tez gönderen tüm öğrencilerin yaklaşık %10'unun başka kaynaklardan alıntı yapmadan veya kaynak göstermeden içeriğin bir kısmını veya tamamını kopyaladığı tahmin edilmektedir .

Üniversiteler, intihal tespit yazılımı uygulayarak ve profesörlerine öğrencilerin çalışmalarını inceleme gücü vererek bu sorunla mücadele etmeye çalışıyor. Bu sayede bir öğrencinin tezinin herhangi bir bölümünü başka bir kaynaktan kopyalayıp kopyalamadığını kontrol edebilir ve ona göre cezalandırabilirler.

Tez intihal tespit yazılımı, tespit sürecinde yardımcı olabilir ve ayrıca öğrenciler için bir uyarı işareti olarak hizmet edebilir.

Üniversitelerin öğrencilerin çalışmalarında tez intihalini tespit etmek için kullandıkları birçok tez intihal programı bulunmaktadır. Bunların dışında, okullara ve kolejlere tez intihal tespit yazılımı sağlayan bazı makale kontrol hizmetleri bulunmaktadır.

İntihal tespit yazılımı artık yeni bir şey değil. Bir süredir ortalıkta dolaşıyor ve birçok farklı alanda kullanılıyor ama en popüleri akademi.

Tez intihal programı, yazılı belgelerde herhangi bir intihal izini bulmak için tasarlanmıştır ve son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir.

Tez intihal, yıllardır var olan bir sorundur. Bu, birçok öğrenciyi, profesörü ve akademisyeni etkileyen bir konudur. Bir tez intihal programı bu sorunu çözmeye yardımcı olabilir.

Tez intihalini tespit etmenin birkaç farklı yolu vardır. Bir yöntem, bir intihal tespit yazılımı kullanmaktır. Bu tür bir yazılım belgeyi tarar ve veri tabanındaki diğer belgelerle karşılaştır ır. Herhangi bir benzerlik varsa, yazılım bunu potansiyel bir sorun olarak işaretleyecektir.

Tez intihalini tespit etmenin başka bir yolu, belgeyi okuyacak ve diğer yayınlanmış makalelerle dil veya yapı bakımından benzerlikler olup olmadığını kontrol edecek insan editörlerin kullanılmasıdır.

Tez intihal programları, bir tezdeki herhangi bir intihal örneğini tespit etmeye yardımcı olabilecek yazılımlardır. Metni diğer metinlerle benzerlikler açısından analiz etmek ve buna göre işaretlemek için algoritmalar kullanırlar.

Siz de akademik çalışmanızın intihal tespitinin yapılması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Türk hükümeti, öğrencilerin ve öğretmenlerin akademik makalelerinde intihal tespit etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir intihal programı başlattı. Bu, Türkiye'de kopya çekmeyi azaltmak ve ak

Tez intihal programları, bir tezdeki intihal tespit eden yazılımlardır. Tez intihal programlarının birçok türü vardır. En temel olanlar, iki farklı metinde kullanılan aynı kelimeleri veya cümleleri k

Benzerlik oranı, iki metnin ortak bir kelime dağarcığını paylaşma derecesinin bir ölçüsüdür. Benzerlik oranı, bir makalenin kalitesini ve aynı konudaki diğer makalelerle nasıl karşılaştırıldığını değe

bottom of page