Ara

Türkçe intihal programı

İnternet ve küreselleşme çağında, intihal büyük bir sorun haline geldi. Bu nedenle dünya çapında birçok üniversite intihal tespit etmek için intihal tespit yazılımı kullanmaya başlamıştır.

Türkiye'de intihal yazılımlarının kullanımı kanunla zorunlu hale getirilmiştir. Öğrencilerin, not için gönderilmeden önce denemelerini programa göndermeleri gerekmektedir.

Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin ve öğretmenlerin intihal edilmiş içeriği tespit etmesine yardımcı olmak için bir intihal tespit programı geliştirmiştir. Program, öğretmenlerin intihal yapan öğrencileri tespit etmelerine ve cezalandırmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

“Öğrenci Kılavuzu” adlı program, öğrencinin ödevini veri tabanına yüklenen ödevlerle karşılaştırarak öğretmenlerin intihal içeriklerini tespit etmesine yardımcı oluyor. Benzerlikler varsa, öğretmen her iki metinde de nerede olduklarını görebilir.

Türkçe intihal programı, Türkiye'de geliştirilen ilk programlardan biridir. Türk mühendislerden oluşan bir ekip tarafından geliştirilmiştir ve intihal içeriği tespit etmek için kullanılır.

Türkçe intihal programı, Türk dilindeki intihal tespit etmek için tasarlanmıştır, ancak Latin alfabesini kullanan herhangi bir dil ile çalışabilir.

Yazılım üç bölümden oluşur: bir arama motoru, bir analiz motoru ve bir raporlama motoru. Arama motoru, girilen metinle eşleşen metni bulmak için kullanılır ve daha sonra, aralarında benzerlik olup olmadığını tespit eden analiz motoruna gönderir.

Türkçe intihal programı, metinlerdeki benzerlikleri tespit eden bir yazılımdır. İki metin arasındaki benzerlik yüzdesini hesaplar ve ardından ilgili raporu oluşturur.

Program, intihal, metin yeniden kullanımı ve içerik çoğaltmayı tanımlayabilecektir.

Her tür belge biçimiyle çalışmak üzere tasarlanmıştır ve İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Portekizce ve Türkçe dahil olmak üzere birçok dilde mevcuttur.

Bu intihal tespit yazılımı, öğretmenler tarafından öğrencilerin ödevlerinde intihal tespit etmek için de kullanılabilir.

Milli Eğitim Bakanlığı'na göre bu intihal tespit programı, Türk eğitimciler ve eğitim alanındakiler için değerli bir araçtır. Bu son sürüm, intihal tespit etme özelliğine ek olarak, kendi çalışmaları başka kaynaklardan kopyalandığında öğretmenleri bilgilendiren ek bir özelliğe de sahiptir.

Program, intihali tespit etmek ve önlemek için kullanılır ve bunu, bir öğrencinin makalesini diğer metinlerle benzerlikler açısından tarayarak yapar. Benzerlikler varsa, program hangi bölümlerin benzer olduğunu, hangi metinden alındığını ve kaç kez kopyalandığını gösterecektir.

Siz de çalışmalarınızın intihal tespiti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

İntihal, başka birinin sözlerini, düşüncelerini veya fikirlerini kendisininmiş gibi sunma eylemidir. İntihalin gerçekleşmesinin birçok farklı yolu vardır. Bazen bir yanlış anlaşılma oluyor ve eseri

Turnitin, intihal tespit eden bir hizmettir. Metin ve diğer kaynaklar arasındaki benzerlikleri kontrol eder. Turnitin intihal ayrıca kopyalanan içeriği algılamak için gelişmiş bir algoritma kullanır

İntihalleri tespit etmek ve önlemek için tez intihal programları kullanılmaktadır. Genellikle belirli bir konu veya anahtar kelime grubu için metindeki benzerlikleri tespit edebilen otomatik bir yazıl