top of page
Ara

plagscan intihal

Plagscan, internette yinelenen içeriği tarayan bir intihal tespit yazılımıdır. Milyarlarca web sayfasını, haber makalelerini, blog gönderilerini ve diğer bilgi kaynaklarını tarayarak yinelenen içeriği tespit eder.

İntihal içerik taraması yapan ve iki metin arasındaki en ufak benzerliği bile tespit edebilen otomatik bir sistemdir. Özelliklerinden biri, kopyalanan metni yeniden ifade edilmiş veya farklı bir dile çevrilmiş olsa bile algılama yeteneğidir.

Plagscan tarafından kullanılan algoritma, intihal edilmemiş ancak Wikipedia veya diğer web siteleri gibi diğer kaynaklardan alınmış benzer metinleri ve ifadeleri de tanımlayabilir.

Plagscan, intihalin bulunmasına ve önlenmesine yardımcı olan bir intihal tespit aracıdır. Orijinal olmayan içerik örnekleri için belgeleri tarayan bir bilgisayar programıdır.

Plagscan'ın birçok kullanımı vardır, ancak çoğunlukla öğrenciler tarafından makalelerinin intihal edilip edilmediğini öğrenmek için kullanılır. Plagscan ayrıca, işletmelerin herhangi bir telif hakkı ihlali veya intihal durumu için sosyal medya hesaplarını izlemelerine olanak tanıyan bir sosyal medya tarama hizmetine de sahiptir.

İntihal, bir başkasının sözlerini veya fikirlerini kullanma ve bunları kendine aitmiş gibi aktarma eylemidir. Terim, "kaçıran" veya "hırsız" anlamına gelen Latince "plagiarus" kelimesinden türetilmiştir.

İntihal, yazarların doğru şekilde alıntı yapmadıklarını fark etmeden kaynaklardan ifadeler ödünç almasıyla kasıtsız olabilir veya kasıtlı olabilir; bu durumda intihal, orijinal olmayan bir çalış maya daha orijinal görünmesi için kendi düşüncelerini ekleyebilir. İntihal, makale ve araştırma makalesi yazan öğrenciler arasında yaygın bir sorundur.

Plagscan intihal denetleyicisi, metindeki benzerlikleri tarayarak intihal tespit eden ve size intihalinizin ne kadar olduğunu söyleyen çevrimiçi bir araçtır.

İntihal akademik dünyada ciddi bir sorundur. Plagscan intihal ile, intihal tespit etmek ve önlemek daha kolaydır.

İntihal, orijinal yazara itibar etmeden bir başkasının çalışmasını kendi eseri gibi sunma eylemi olarak tanımlanabilir. İntihalciler aldatmayı amaçlamazlar, ancak genellikle eylemlerinin başkaları tarafından nasıl algılanabileceğini anlamaktan yoksundurlar.

Bu yazılım, intihalleri tespit etmek ve önlemek için web sitelerindeki intihal içeriklerini tarar. Taranan belgelerdeki metin benzerliklerini arayan ve ardından bunları aynı web sitesindeki diğer taranmış belgelerle karşılaştıran bir algoritma kullanır.

Siz de akademik çalışmalarınızın intihal tespiti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Türk hükümeti, öğrencilerin ve öğretmenlerin akademik makalelerinde intihal tespit etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir intihal programı başlattı. Bu, Türkiye'de kopya çekmeyi azaltmak ve ak

Tez intihal programları, bir tezdeki intihal tespit eden yazılımlardır. Tez intihal programlarının birçok türü vardır. En temel olanlar, iki farklı metinde kullanılan aynı kelimeleri veya cümleleri k

Benzerlik oranı, iki metnin ortak bir kelime dağarcığını paylaşma derecesinin bir ölçüsüdür. Benzerlik oranı, bir makalenin kalitesini ve aynı konudaki diğer makalelerle nasıl karşılaştırıldığını değe

bottom of page