top of page
Ara

Plagscan intihal

Plagscan, herhangi bir metin türündeki intihal tespit etmek için kullanılabilen çevrimiçi bir intihal denetleyicisidir.

Plagscan intihal, 8 milyonun üzerinde taranmış ve kontrol edilmiş metinden oluşan bir veri tabanına sahiptir. Bu veri tabanı, düzenli olarak güncellenen 50'den fazla dilde 3 milyondan fazla yazarın çalışmalarını içerir.

Yazılım internet üzerinden ücretsiz olarak temin edilebilir ve hem eğitim amaçlı hem de profesyonel kullanım için kullanılabilir.

İntihal, okuldan atılma gibi akademik cezalara yol açabilecek ciddi bir suçtur. İntihalden kaçınmak için, intihal tespit yazılımı kullanmak önemlidir.

İntihal tespit yazılımı, metinlerin kaynak materyallerden kopyalanmadığından emin olmanın en iyi yoludur. Metinler arasındaki benzerlikleri kontrol eder ve benzerlik çok büyükse, olası bir intihal vakası olarak işaretler. Plagscan, intihal tespiti alanında uzman bir ekip tarafından geliştirilen bu tür yazılımlara güzel bir örnektir. Makaleler, denemeler, kitaplar ve tezler dahil olmak üzere çeşitli formatlardaki her türlü intihal metni tespit eder.

Plagscan intihal aracı, dersleri için bir ödev göndermesi gereken öğrenciler veya çalışmalarının yayın için göndermeden önce başka kişilerin çalışmalarından herhangi bir iz içermediğinden emin olmak isteyen yazarlar tarafından kullanılabilir.

İntihal bir öğrencinin başına gelebilecek en kötü şeylerden biridir. Bu sadece etik dışı değil, aynı zamanda telif hakkı yasasının ihlalidir.

Pek çok öğrenci, düzgün yazmayı tam bilmedikleri ve araştırma yapmaya istekli olacak kadar çalışmayı sever yapıda olmadıkları için çalışmalarını intihal ediyor. Başka kaynaklardan içerik kopyalarlar ve kaynak göstermeden kendi çalışmaları gibi yayınlarlar.

Plagscan gibi intihal tespit araçları, internetteki, veri tabanlarındaki veya mevcut dosyalardaki diğer belgelerle eşleşmeleri tarayarak makalede herhangi bir intihal olup olmadığını bulmanıza yardımcı olur.

Plagscan intihal, belgelerde kopyalanan metni kontrol etmek için kullanılabilecek bir intihal tespit aracıdır. Belgeyi tarayan ve başka bir kaynaktan kopyalanmış herhangi bir metni tanımlayan çevrimiçi bir araçtır .

İntihal, günümüzün akademik dünyasında ciddi bir sorundur. İçeriği diğer metinlerle benzerlikler için %98'e varan doğrulukla tarayabilen Plagscan'ın kullanıma sunulmasından bu yana intihal tespit etmek giderek daha zor hale geldi. Bu yazılım üniversiteler, kurumlar, devlet kurumları ve şirketler tarafından intihal edilmiş iç eriği kamuya açık hale gelmeden önce kontrol etmek için kullanılır.

Siz de akademik çalışmanızın intihal tespitinin yapılması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Türk hükümeti, öğrencilerin ve öğretmenlerin akademik makalelerinde intihal tespit etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir intihal programı başlattı. Bu, Türkiye'de kopya çekmeyi azaltmak ve ak

Tez intihal programları, bir tezdeki intihal tespit eden yazılımlardır. Tez intihal programlarının birçok türü vardır. En temel olanlar, iki farklı metinde kullanılan aynı kelimeleri veya cümleleri k

Benzerlik oranı, iki metnin ortak bir kelime dağarcığını paylaşma derecesinin bir ölçüsüdür. Benzerlik oranı, bir makalenin kalitesini ve aynı konudaki diğer makalelerle nasıl karşılaştırıldığını değe

bottom of page