top of page
Ara

Plagscan

Plagscan, bir belgede intihal olup olmadığını kontrol eden bir intihal tespit aracıdır.

İntihal, yazının icadından beri var olan bir konudur. Akademik makalelerden blog yazılarına ve hatta kitaplara kadar her türlü yazıda bulunur. Plagscan, intihal tespit etmek için önceden gönderilen belgelerden oluşan bir veri tabanı kullanır. Belgeleri birbirleriyle karşılaştırır ve anahtar kelimelere, cümlelere, paragraflara ve hatta tüm bölümlere göre benzerlikleri tespit edebilir.

Plagscan için iyi bir giriş şunları içermelidir:

- plagscan ne yapar

- plagscan neden önemlidir?

- Plagscan nasıl çalışır?

Plagscan, daha önce de bahsedildiği gibi insanların internette intihal edilmiş içeriği aramasını sağlayan bir intihal tespit aracıdır.

Web sayfalarını, PDF'leri ve Microsoft Word belgelerini tarar. Ayrıca web sitelerini ve sosyal medya kanallarını intihal için kontrol eder. Plagscan, yazılımın tam sürümünü satın almadan önce yeteneklerini test etmek için ücretsiz bir deneme sunar.

Plagscan, intihal içeriği bulmak için kullanılabilecek bir intihal tespit aracıdır.

Plagscan çevrimiçi bir intihal dedektörüdür ve intihal içeriği bulmak için kullanılabilir. 2004'ten beri kullanılmaktadır ve çalışmalarının başka kaynaklardan kopyalanmadığından emin olması gereken öğretmenler ve öğrenciler, blog yazarları, gazeteciler, yazarlar, editörler ve diğer profesyoneller için yararlı bir araçtır.

Yazılım, internet üzerinden kopyalanan metni tarar ve mevcut metinlerle benzerlikleri tespit eder. Yazılım ayrıca metnin daha önce yayınlanıp yayınlanmadığını veya metinde herhangi bir hata olup olmadığını tespit eder. Kullanıcı daha sonra orijinal metni saklamak mı yoksa plagscan'ın daha uygun bulduğu yeni metinle değiştirmek mi istediğini seçebilir.

Plagscan bir intihal tespit yazılımıdır. Metni milyarlarca web sayfası, akademik makale ve diğer belgelerle karşılaştırarak intihal tespit eder.

Plagscan yazılımı şunları kontrol eder:

-sözcük sayısı

-intihal içerik

-benzersiz ifadeler

-cümle uzunluğu

Plagscan, belgenin ne kadarının başka kaynaklardan kopyalandığını bulabilen bir intihal tespit aracıdır.

Öğrencilerinin çalışmalarını intihal etmemesini sağlamak isteyen öğretmenler ve profesörler için önemli bir araçtır. Ayrıca yazarların ve içerik oluşturucuların telif hakkı ihlalinden kaçınmasına yardımcı olur.

Plagscan, binlerce insanın intihal suçlamalarından kaçınmasına yardımcı oldu. Hem metin hem de resimlerdeki benzerlikleri algılar, böylece her tür içerik için bir intihal tespit aracı olarak kullanılabilir.

Siz de akademik çalışmanızın intihal tespitinin yapılması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Türk hükümeti, öğrencilerin ve öğretmenlerin akademik makalelerinde intihal tespit etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir intihal programı başlattı. Bu, Türkiye'de kopya çekmeyi azaltmak ve ak

Tez intihal programları, bir tezdeki intihal tespit eden yazılımlardır. Tez intihal programlarının birçok türü vardır. En temel olanlar, iki farklı metinde kullanılan aynı kelimeleri veya cümleleri k

Benzerlik oranı, iki metnin ortak bir kelime dağarcığını paylaşma derecesinin bir ölçüsüdür. Benzerlik oranı, bir makalenin kalitesini ve aynı konudaki diğer makalelerle nasıl karşılaştırıldığını değe

bottom of page