top of page
Ara

Makale intihal programı

Makale intihal programı, bir belgedeki intihal içeriğini tespit etmek için kullanılan bir bilgisayar yazılımıdır. Belgeleri diğer kaynaklarla benzerlikler açısından tarar ve benzer olanları işaretler.

Online Makale intihal programları, anahtar kelimeler ve cümle yapısı bazında çalışır ve bu nedenle %100 doğru değildir. Açıklamalar, yeniden ifadeler veya eşanlamlılar kullanımıyla da kandırılabilirler. Bu sebeplerle online makale intihal programlarının kullanımı çok tavsiye edilmemektedir.

Makale intihal programları, intihal yapılmış makaleleri tespit etmek ve tanımlamak için kullanılır. Bu programlar, kaynaklarını belirtmeden diğer web sitelerinden kopyalanan içeriği tespit etmek için kullanılabilir.

İntihal tespit yazılımının kullanımı, akademik dünyada uzun süredir devam eden bir konu olmuştur. Pek çok akademisyen, yazmadıkları makaleleri kendi çalışmalarıymış gibi gönderen öğrencilerle uğraşmak zorunda kalmaktadır. Yine de bu sadece akademisyenler için bir sorun değildir. Metin yazarları sürekli olarak intihal ve telif hakkı ihlaliyle mücadele etmektedir.

Makale intihal programlarının devreye girdiği yer burasıdır. Bu programlar, bir makalenin orijinal olup olmadığını veya başka bir kaynaktan kopyalanıp kopyalanmadığını tespit edebilir ve metin yazarlarının çalışmalarını başkaları tarafından intihalden korumalarına yardımcı olmaktadır.

İntihal programı, makalelerde intihal olup olmadığını kontrol eden bir yazılımdır. Blogcular, gazeteciler ve öğrenciler tarafından çalışmalarını yayınlamadan önce kontrol etmek için kullanılabilir.

İnternetten çalıntı içeriği tespit etmek için bir intihal programı kullanılır. Yazılım makaleyi tarar ve benzerlikler için internetle karşılaştırır. Her iki metinde de benzerlikler varsa, bunları ekranda renkli olarak vurgulamaktadır.

İntihal, haksız rekabet sunan bir hile biçimidir. Metin yazarlığı bir sanattır ve öyle ele alınmalıdır.

Makale intihal programı, internette intihal edilmiş içeriği bulmak ve ileride başvurmak üzere saklamak için tasarlanmıştır. Bu araç, yalnızca birkaç tıklamayla intihal vakalarını bulmak için kullanılabilir, bu da onu içerik oluşturucular ve kendi çalışmalarını denetlemek isteyenler için harika bir kaynak haline getirir. Ayrıca, aradığınızı kolayca bulabilmeniz için internetteki tüm benzer makalelerin bir listesini sağlamaktadır.

Makale intihal programı yardımıyla bir metnin başka bir kaynaktan kopyalanıp kopyalanmadığını kontrol etmek mümkündür.

Makale intihal programı, çalışmalarının orijinal olduğundan ve intihal olmadığından emin olmak isteyenler için tasarlanmıştır. Yazılım, bir metin gövdesini milyonlarca internet makalesi, veri tabanı ve araştırma makalesi ile karşılaştırarak derinlemesine analiz sağlar. Analiz, yazara hangi kelimelerin aşırı kullanıldığı ve bunların nasıl düzeltilebileceği hakkında bilgi vermeyi amaçlar.

Makale intihal programı kullanarak makalelerinizin detaylı Turnitin raporunu almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Türk hükümeti, öğrencilerin ve öğretmenlerin akademik makalelerinde intihal tespit etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir intihal programı başlattı. Bu, Türkiye'de kopya çekmeyi azaltmak ve ak

Tez intihal programları, bir tezdeki intihal tespit eden yazılımlardır. Tez intihal programlarının birçok türü vardır. En temel olanlar, iki farklı metinde kullanılan aynı kelimeleri veya cümleleri k

Benzerlik oranı, iki metnin ortak bir kelime dağarcığını paylaşma derecesinin bir ölçüsüdür. Benzerlik oranı, bir makalenin kalitesini ve aynı konudaki diğer makalelerle nasıl karşılaştırıldığını değe

bottom of page