top of page
Ara

intihal oranı hesaplama

İntihal oranı hesaplayıcı, belirli bir belgedeki intihal içeriğinin yüzdesini hesaplamaya yardımcı olan bir araçtır. Bir makalenin başka bir kaynaktan kopyalanıp kopyalanmadığını kontrol etmek için de kullanılabilir.

İntihal oranı hesaplayıcısı, bir belgedeki intihal içeriğinin yüzdesini diğer belgelerle karşılaştırarak belirlemek için yani intihal oranı hesaplama için kullanılabilir. Ayrıca intihal denetleyicisi olarak da kullanılabilir ve bir makalenin başka bir kaynaktan kopyalanıp kopyalanmadığını gösterir.

İntihal oranı hesaplayıcısı, belirli bir metindeki intihal yüzdesini hesaplamak için kullanılabilecek önemli bir araçtır. Hesap makinesini kullanmak, bir kişi tarafından yazılan veya okunan bir metnin yüklenmesini içerir, bu metin daha sonra analiz edilecek ve intihal yüzdesini belirlemek için diğer metinlerle karşılaştırılacaktır. Günümüzde iki belge arasında, hatta tek bir belgede intihal oranlarını hesaplamayı kolaylaştıran çeşitli çevrimiçi araçlar mevcuttur.

Belirli bir metindeki intihal yüzdesini hesaplamak için bir intihal oranı hesaplayıcısı kullanılır. Bu, çevrimiçi bir veritabanıyla karşılaştırılarak veya yüzdeyi hesaplayan çevrimiçi bir araç kullanılarak yapılabilir.

İntihal, ele alınması gereken yaygın bir sorundur. Bir intihal oranı hesaplayıcısı, içerik yazarlarının intihal riskini anlamalarına ve gelecekte bundan kaçınmalarına yardımcı olabilir.

İntihal oranı hesaplayıcı, içerik yazarlarının çalışmalarının ne kadarın ın orijinal olduğunu ve ne kadarının başka kaynaklardan kopyalandığını belirlemelerine yardımcı olan bir araçtır. Gelecekte intihalden kaçınmalarına ve telif hakkı ihlali davalarından uzak durmalarına yardımcı olur.

İntihal oranı hesaplayıcı, öğretmenlerin ve eğitmenlerin öğrencilerinin çalışmalarını intihal örneklerine karşı izlemelerine yardımcı olan bir araçtır.

İntihal oranı hesaplayıcı, internetten indirilebilen ve bilgisayarınıza kurulabilen ücretsiz bir programdır. Herkesin kullanabileceği basit bir ara yüze sahiptir.

Program, belirli bir metindeki kelime sayısını hesaplar ve ardından bu sayıyı orijinal metindeki toplam kelime sayısıyla karşılaştırır. Her iki metin arasındaki benzerlik yüzdesi, toplam benzer kelime sayısının her iki metindeki toplam kelime sayısına (benzer kelimeler) bölünmesiyle hesaplanır.

İntihal oranı hesaplama için başvurulan bu araç, metninizin intihal olup olmadığını öğrenmek için kullanılabilir. Belirli bir metindeki intihal kelimelerinin yüzdesini hesaplar ve anlaşılır bir şekilde görüntüler. Tek yapmanız gereken metni kopyalayıp aşağıdaki giriş alanına yapıştırmak, metninizdeki kelime sayısını girmek ve "Hesapla"ya tıklamak.

İntihal edilen kelimelerin yüzdesi, verdiğiniz metni internetteki çeşitli kaynaklardan 8 milyondan fazla metin içeren bir veri tabanı ile karşılaştırarak hesaplanır.

İntihal oranı hesaplayıcı, çalışmalarında intihal yüzdesini bilmek isteyenler için kullanışlı bir araçtır.

Siz de akademik çalışmalarınızın intihal tespiti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Türk hükümeti, öğrencilerin ve öğretmenlerin akademik makalelerinde intihal tespit etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir intihal programı başlattı. Bu, Türkiye'de kopya çekmeyi azaltmak ve ak

Tez intihal programları, bir tezdeki intihal tespit eden yazılımlardır. Tez intihal programlarının birçok türü vardır. En temel olanlar, iki farklı metinde kullanılan aynı kelimeleri veya cümleleri k

Benzerlik oranı, iki metnin ortak bir kelime dağarcığını paylaşma derecesinin bir ölçüsüdür. Benzerlik oranı, bir makalenin kalitesini ve aynı konudaki diğer makalelerle nasıl karşılaştırıldığını değe

bottom of page