top of page
Ara

İntihal raporu nasıl alınır?

İntihal raporları, içeriğin orijinal olduğundan ve başka kaynaklardan kopyalanmadığından emin olmanın harika bir yoludur.

İntihal raporu almanın birçok farklı yolu vardır. Çevrimiçi araçları kullanabilir, Turnirin programını kurumsal olarak alabilir veya İntihal tespit merkezi gibi kurumsal firmalardan destek alabilirsiniz.

Piyasada çok sayıda intihal kontrol aracı var. Ama hepsinin kendi artıları ve eksileri var. Bu nedenle, hangisinin sizin için en iyisi olduğunu bilmek önemlidir.

İntihal raporu almanın ilk adımı, belgenizi veya metninizi platforma yüklemektir. Ardından, içeriğinizin internetteki diğer içeriklere ne kadar benzediğini gösteren farklı yüzdelere sahip bir sonuç listesi verilecektir. Daha yüksek yüzde, içeriğiniz ile internette bulunan diğer içerikler arasında daha fazla benzerlik olduğu anlamına gelir.

İkinci adım, raporunuz için kullanmak istediğiniz intihal kontrol aracını Google, Grammarly, PlagiarismaChecker ve Copyscape tarafından sunulanlardan seçmektir. Bunlardan bazılarının ücretsiz sürümleri olsa da Türkiye’de akademik alanda bu programlardan alınan intihal raporlarının geçerliliği yoktur.

Bunun yerine geçerli ve güvenilir intihal programı Turnitin kullanılmaktadır.

İntihal raporu, başka kaynaklardan kopyalanmış olabilecek içeriği belirlemenize yardımcı olan bir rapordur. İçeriğinizin çalıntı olup olmadığını öğrenmek için kullanabilirsiniz.

İntihal raporu almanın en yaygın yolu, güvenilir ve ücretli intihal programlarını kullanarak detaylı rapor almaktır. Bu araçlar, içeriğinizi tarar ve herhangi bir eşleşme olup olmadığını görmek için milyarlarca web sayfasıyla, ödev ve tezle karşılaştırır.

İntihal raporu, bir belgenin orijinalliğini kontrol etmek için kullanılan bir araçtır. Rapor, belgeniz ile internette bulunan diğer belgeler arasındaki benzerlikleri size gösterecektir.

İntihal raporu, PDF, HTML veya DOCX gibi her türlü formatta mevcuttur. Bazı şirketler intihal raporlarını ücretsiz olarak sunarken, diğerleri bunun için bir ücret talep etmektedir.

İntihal raporu, içeriğinin orijinalliğini kontrol etmesi gereken herkes tarafından kullanılabilir.

İntihal programları kitap bölümlerinden blog yazılarına ve hatta tweet'lere kadar her türlü içerikte kullanılabilecek bir araçtır.

İntihal raporunuzu almanın birçok yolu vardır. Okullarının web sitesinde bu hizmete erişimleri varsa ve dersi geçmek için bir tane göndermenizi istiyorlarsa, profesörünüzden alabilirsiniz. Ayrıca, size ücretsiz bir intihal raporu sağlayacak olan turnitin gibi çevrimiçi hizmetleri de kullanabilirsiniz.

İntihal raporu alma konusunda günümüzde en etkili ve geçerli araç olan Turnitin programından detaylı intihal raporu alabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Türk hükümeti, öğrencilerin ve öğretmenlerin akademik makalelerinde intihal tespit etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir intihal programı başlattı. Bu, Türkiye'de kopya çekmeyi azaltmak ve ak

Tez intihal programları, bir tezdeki intihal tespit eden yazılımlardır. Tez intihal programlarının birçok türü vardır. En temel olanlar, iki farklı metinde kullanılan aynı kelimeleri veya cümleleri k

Benzerlik oranı, iki metnin ortak bir kelime dağarcığını paylaşma derecesinin bir ölçüsüdür. Benzerlik oranı, bir makalenin kalitesini ve aynı konudaki diğer makalelerle nasıl karşılaştırıldığını değe

bottom of page