top of page
Ara

İntihal Raporu

İntihal, orijinal kaynağa atıfta bulunmadan başka birinin sözlerini veya fikirlerini kullanma eylemidir.

İntihal raporu, içeriğinizde kopyalanan herhangi bir metni tespit edebilen bir araçtır. Bu, içerik hırsızlığı yapmadıklarından emin olmak isteyen herkes için harika bir araçtır ve herhangi bir yasal sorundan kaçınmalarına yardımcı olacaktır.

İntihal raporu, bir yazının başka kaynaklardan ne ölçüde kopyalandığına dair kanıt sağlayan bir belgedir. Rapor genellikle orijinal metni ve kopyalandığı sayfa numaralarıyla birlikte bir alıntı listesi içerir.

İntihal raporlarının, orijinal metnin intihal edilip edilmediği konusunda bir fikir vermek için tasarlanmadığını belirtmek önemlidir. Yalnızca metnin hangi bölümlerinin kopyalandığına ve nereden geldiklerine dair kanıt sağlamak için tasarlanmıştır.

Otomatik intihal tespit yazılımı artık yazılı olarak intihal tespit etmek için kullanılabilir.

İntihal söz konusu olduğunda, yazılım iki metin arasındaki benzerlikleri tespit eder ve ardından benzerlik yüzdesini hesaplar. Ne kadar benzerlerse, yüzde o kadar yüksek olacaktır.

Google Akademik gibi bir internet veri tabanında arama yapılarak bir intihal raporu oluşturulabilir.

İntihal raporu, yazarların içeriklerindeki intihalleri tespit etmesine ve ortadan kaldırmasına yardımcı olan bir araçtır. Makaleler, blog gönderileri, web sayfaları ve daha fazlası gibi her türlü yazılı içerik için kullanılabilir.

Bu araç, metnin diğer kaynaklara şüpheli bir şekilde benzeyen bölümlerini vurgulayarak yazarların intihalin sonuçlarından kaçınmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

İntihal raporu, herhangi bir intihal örneğini tespit etmek için belirli bir metni internet gibi çeşitli çevrimiçi kaynaklarla veya açık kaynak metinlerle karşılaştıran bir araçtır. Bu, yinelenen cümleleri veya metnin tüm paragraflarını tarayarak yapılabilir.

Bu araç birçok farklı şekilde kullanılabilir. Örneğin, okul ödevlerindeki intihal vakalarını tespit etmek veya yayınlanmış eserlerdeki telif hakkı ihlali vakalarını tespit etmek için kullanılabilir.

İntihal raporları, birinin çalışmanızı intihal edip etmediğini öğrenmenin bir yoludur.

İntihal raporu, birinin çalışmanızı intihal edip etmediğini öğrenmenin bir yoludur. Bunu, orijinal metni ve şüpheli kopyayı göndererek yapabilirsiniz, ardından yazılım iki metni karşılaştırır ve size bunların nerede farklılık gösterdiğini gösterir. Rapor ayrıca metnin ne kadarının orijinal metninizden kopyalandığını da gösterecektir. Orijinal metninizi .docx, .rtf, .pdf veya .txt dosyaları gibi farklı biçimlerde gönderebilirsiniz.

Siz de akademik çalışmanızın intihal tespitinin yapılması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Türk hükümeti, öğrencilerin ve öğretmenlerin akademik makalelerinde intihal tespit etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir intihal programı başlattı. Bu, Türkiye'de kopya çekmeyi azaltmak ve ak

Tez intihal programları, bir tezdeki intihal tespit eden yazılımlardır. Tez intihal programlarının birçok türü vardır. En temel olanlar, iki farklı metinde kullanılan aynı kelimeleri veya cümleleri k

Benzerlik oranı, iki metnin ortak bir kelime dağarcığını paylaşma derecesinin bir ölçüsüdür. Benzerlik oranı, bir makalenin kalitesini ve aynı konudaki diğer makalelerle nasıl karşılaştırıldığını değe

bottom of page