top of page
Ara

En Kolay İntihal Raporu Alma

En Kolay Şekilde İntihal Raporu Nasıl Alınır?

YÖK tarafından alınan karara ve sonrasında çıkarılan yönetmeliklere göre, tezler teslim edilmeden önce intihal raporu alınıp intihal oranının uygunluğunun kontrol edilmesi zorunlu hale getirilmiştir. Bu sebeple özellikle yüksek lisans öğrencileri için intihal raporu almak yeni bir durum olduğu için kolay şekilde intihal raporu almanın yolları açıklanacaktır.

Tez intihal raporunu nasıl alabilirim?

Tez intihal raporunu almanın en kolay yolları şunlardır. İlki üniversitedeki resmi danışmanınız kanalıyla rapor almanızdır. İkincisi ise dışardaki intihal raporu veren firmalardan intihal raporu almanızdır. Ancak ilk yöntemde intihal sonucunuzu doğrudan tez hocanız öğreneceği için çok yüksek bir intihal olması durumunda size ve çalışmanıza olan bakışının olumsuz olabilme durumu söz konusudur. Fakat ikinci yöntemde henüz okula gidip tezinizi teslim etmeden önce kendinizin bizzat intihal oranınızı öğrenmeniz mümkün olmaktadır. Böylece eğer gerekirse okula gitmeden önce intihal oranınızı düşürme imkanınız da olmaktadır.

intihal raporu veren firmalardan intihal raporu talep ederken de bazı hususlara dikkat etmeniz de yarar bulunmaktadır. Özellikle bu firmaların sabit bir adreslerinin ve kurumsal bir kimliklerinin olması çok önemlidir. Çünkü bu kişilere tezinizi teslim edeceğinizi unutmayın. Sonradan hiç aklınıza gelmeyecek bazı sorunlarla yüz yüze kalabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Tüm bu sebeplerden ötürü intihal raporu alacağınız firma İntihal Tespit Merkezi gibi sabit bir adresi, kurumsal kimliği olan resmi bir firma olması gerekmektedir. Bu durumda tezinizi güvenle teslim edebilir ve kısa süre içerisinde en doğru intihal sonucunuzu detaylı intihal raporunuzla birlikte teslim alabilirsiniz.

En kolay ve hızlı şekilde intihal raporu almak isterseniz bize ulaşıp 10dk gibi kısa bir sürede çalışmanızın detaylı intihal raporunu alabilirsiniz. Eğer sonrasında intihal düşürme ihtiyacınız olursa bunu da profesyonel ekibimizle size sunmaktayız.

UYARI: İnternetteki ücretsiz online intihal programlarına tezinizi yüklemeniz durumunda, eğer bu program tezinizi veri tabanına kaydederse intihaliniz her zaman yüksek çıkacaktır. Bu durumu düzeltebilmek için de bir muhatap bulmanız oldukça zor olacaktır. Böyle bir sıkıntıya girmemek için bu yolu özellikle tezleriniz için denememenizi öneriyoruz.

Güvenilir bir şekilde intihal belgesi almak istiyorum diyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Türk hükümeti, öğrencilerin ve öğretmenlerin akademik makalelerinde intihal tespit etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir intihal programı başlattı. Bu, Türkiye'de kopya çekmeyi azaltmak ve ak

Tez intihal programları, bir tezdeki intihal tespit eden yazılımlardır. Tez intihal programlarının birçok türü vardır. En temel olanlar, iki farklı metinde kullanılan aynı kelimeleri veya cümleleri k

Benzerlik oranı, iki metnin ortak bir kelime dağarcığını paylaşma derecesinin bir ölçüsüdür. Benzerlik oranı, bir makalenin kalitesini ve aynı konudaki diğer makalelerle nasıl karşılaştırıldığını değe

bottom of page