top of page
Ara

Duplichecker Türkçe

Duplichecker, yazarların çalışmalarında intihalleri belirlemelerine ve bunlardan kaçınmalarına yardımcı olan ücretsiz bir intihal kontrol aracıdır.

Duplichecker, intihal edilmiş içeriğin varlığını tespit eden ve kaynak ile kopyalanan içerik arasındaki benzerlik yüzdesi hakkında bir rapor sağlayan çevrimiçi bir araçtır. Ayrıca orijinal metne bağlantılar sağlar, bu da yazarların atıfta bulunmadan nereye kopyaladıklarını bulmasını kolaylaştırır.

Duplichecker herkesin kullanabileceği ücretsiz bir hizmettir. Yazarların, kullanmak için herhangi bir kişisel bilgi kaydetmeleri veya vermeleri gerekli değildir.

Duplichecker, çeşitli sektörlerde ve mesleklerde çalışanlar tarafından işlerindeki intihalleri tespit etmek için kullanılabilecek güçlü bir intihal tespit aracıdır. En yaygın olarak araştırmacılar, öğretmenler, öğrenciler, gazeteciler ve diğer profesyoneller tarafından kullanılır ve sunumların, makalelerin veya kitapların oluşturulmasını destekler.

Belgelerde ve çevrimiçi veri tabanlarında yinelenen içerik arayarak çalışır. Ayrıca, kopyaları arayabileceği iki milyardan fazla web sayfasından oluşan bir veri tabanına sahiptir.

Duplichecker Türkçe, birçok öğrenci ve öğretmen tarafından içeriklerinin başka kaynaklardan kopyalanıp kopyalanmadığını öğrenmek için kullanılan ücretsiz bir intihal denetleyicisidir.

Duplichecker English, metin içeriğinizin gerçek zamanlı analizini yaparak metinde yinelenenler olup olmadığını size bildiren ücretsiz bir intihal denetleyicisidir ve size orijinal kaynağın ne olabileceğini bulmaya nasıl devam edeceğinize karar verme yeteneği verir. İntihal konusunda dikkatli olması gereken öğrenci ve öğretmenler için kullanışlı bir araçtır.

İntihal denetleyicisi çevrimiçi içeriklerde intihal tespit etmek için kullanılabilecek bir araçtır. Telif hakkı ihlalini tespit etmek için de kullanılabilir.

İntihal tespitinin arkasındaki fikir, metni bilinen kaynaklardan oluşan bir veri tabanıyla karşılaştırmak ve metnin bunlardan herhangi biriyle eşleşip eşleşmediğini belirlemektir.

İntihal, yazma ve içerik oluşturma dünyasında büyük bir sorundur. Yazarlar genellikle internette buldukları içeriği kopyalayıp yapıştırdıkları için intihalle suçlanmaktan endişe duyarlar.

İntihal Denetleyicisi, yazarların çalışmalarını herhangi bir intihal izi için kontrol etmelerini sağlayan ücretsiz bir araçtır. Hem çevrimiçi kaynaklardan hem de diğer belgelerden kopyalanan metni algılayabilir, bu da yazarların hiçbir şeyi intihal etmediğinden emin olabileceği anlamına gelir.

İntihal, yazarın güvenilirliğini yitirmesine yol açabilecek ciddi bir sorundur. İntihalin yalnızca diğer kaynaklardan kelime kelime kopyalamak anlamına geldiği yaygın bir yanılgı dır. Gerçek şu ki, açıklama ve özetleme biçiminde de olabilir.

Çeşitli şekillerde ve farklı seviyelerde bulunabileceğinden, intihalin nasıl tespit edileceğini bilmek önemlidir.

Siz de akademik çalışmanızın intihal tespitinin yapılması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Türk hükümeti, öğrencilerin ve öğretmenlerin akademik makalelerinde intihal tespit etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir intihal programı başlattı. Bu, Türkiye'de kopya çekmeyi azaltmak ve ak

Tez intihal programları, bir tezdeki intihal tespit eden yazılımlardır. Tez intihal programlarının birçok türü vardır. En temel olanlar, iki farklı metinde kullanılan aynı kelimeleri veya cümleleri k

Benzerlik oranı, iki metnin ortak bir kelime dağarcığını paylaşma derecesinin bir ölçüsüdür. Benzerlik oranı, bir makalenin kalitesini ve aynı konudaki diğer makalelerle nasıl karşılaştırıldığını değe

bottom of page