top of page
Ara

Duplichecker nasıl kullanılır?

Duplichecker öğretmenlerin, öğrencilerin ve diğerlerinin bir metindeki intihalleri tespit etmesine yardımcı olan bir intihal kontrol aracıdır.

Duplichecker'lar öncelikle eğitim amaçlı tasarlanmıştır ve genellikle öğretmenler tarafından öğrencilerinin internetten intihal yapmamasını sağlamak için kullanılır.

Duplichecker, öğrencilerin intihalleri belirlemelerine, raporlamalarına ve bunlardan kaçınmalarına yardımcı olan ücretsiz bir araçtır. Duplichecker English ve Duplichecker German olmak üzere iki özellik sunar. Birincisi, metinlerdeki ve akademik makalelerdeki İngilizce kopyaları tespit ederken, ikincisi metinlerdeki ve akademik makalelerdeki Almanca kopyaları tespit eder.

Duplichecker, Berkeley'deki California Üniversitesi'ndeki araştırmacılar tarafından geliştirilmiştir. PDF'ler, MS Word belgeleri, PowerPoint sunumları ve HTML sayfaları gibi çeşitli biçimlerde metin tekrarını algılayan ücretsiz bir çevrimiçi intihal algılama aracıdır.

Duplichecker, tek bir dosyadaki veya birden çok dosyadaki yinelemeleri de algılayabilir.

Duplichecker, otomatik bir intihal tespit sistemidir. Öğrenciler, öğretmenler ve profesörler için metnin orijinalliğini kontrol etmek için bir tür intihal kontrol aracıdır.

Duplichecker genellikle kopyalanan metinleri beş şekilde algılar:

1) Arama motorunu kullanarak cümlenin başka bir yerden kopyalanıp kopyalanmadığını kontrol eder.

2) Cümleleri birbirleriyle karşılaştırmak için bir veri tabanı kullanır.

3) Cümleleri birbirleriyle karşılaştırarak benzer olup olmadıklarını anlar.

4) Cümleleri birbirleriyle karşılaştırarak anlamlarının aynı olup olmadığını anlar.

5) Cümle yapısını analiz ederek başka bir yerden kopyalanıp kopyalanmadığını kontrol eder.

Duplichecker, yinelenen içerik ve intihal olup olmadığını kontrol eden ücretsiz bir çevrimiçi intihal tespit aracıdır. İnternet erişimi olan herkes tarafından kullanılabilecek basit bir web tabanlı araçtır.

Belgenizin metnini Google, Yahoo, Bing ve diğer arama motorları tarafından dizine eklenen milyarlarca web sayfasıyla karşılaştırarak çalışır.

Duplichecker, İngilizce makalelerdeki intihalleri tespit etmek için kullanılabilecek bir intihal kontrol aracıdır.

Duplichecker, İngilizce makalelerdeki intihalleri tespit etmek için kullanılabilecek bir intihal kontrol aracıdır. Web tabanlı bir hizmet olarak mevcuttur ve internet erişimi olan herhangi bir kullanıcı tarafından erişilebilir.

Ayrıca Google Play Store'dan indirilebilen bir Android uygulamasına sahiptir.

Duplichecker hizmeti, akademik bütünlüğü kontrol etmek için kolejler ve üniversiteler tarafından yaygın olarak kullanılan araçlar olan Turnitin ve iThenticate ile aynı algoritmayı kullanır.

Duplichecker nasıl kullanılır sorusunun cevabına gelindiğinde ise bu aracı kullanmanın iki yolu vardır: ödevinizi yükleyebilir veya ödevinizin URL'sini arama motorlarına girebilirsiniz.

Siz de akademik çalışmanızın intihal tespitinin yapılması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Son Yazılar

Hepsini Gör

Türk hükümeti, öğrencilerin ve öğretmenlerin akademik makalelerinde intihal tespit etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir intihal programı başlattı. Bu, Türkiye'de kopya çekmeyi azaltmak ve ak

Tez intihal programları, bir tezdeki intihal tespit eden yazılımlardır. Tez intihal programlarının birçok türü vardır. En temel olanlar, iki farklı metinde kullanılan aynı kelimeleri veya cümleleri k

Benzerlik oranı, iki metnin ortak bir kelime dağarcığını paylaşma derecesinin bir ölçüsüdür. Benzerlik oranı, bir makalenin kalitesini ve aynı konudaki diğer makalelerle nasıl karşılaştırıldığını değe

bottom of page