top of page
Ara

Ücretsiz intihal programı

İntihal, başka birinin sözlerini, düşüncelerini veya fikirlerini kendisininmiş gibi sunma eylemidir. İntihalin gerçekleşmesinin birçok farklı yolu vardır. Bazen bir yanlış anlaşılma oluyor ve eseri kopyalayan kişi intihal yaptığını bilmiyordu. Diğer zamanlarda, insanlar bilerek işi kopyalar ve kendilerine ait olduğunu iddia ederler.

İntihal programı, bir metnin intihal olup olmadığını tespit etmeye yardımcı olan bir yazılımdır. Öğrenciler tarafından ödevlerini kontrol etmek için, yazarlar tarafından makalelerini kontrol etmek için veya şirketler tarafından içeriklerini kontrol etmek için kullanılabilir.

Bu aracı kullanmak isteyen yazarlar için internette birçok ücretsiz intihal programı bulunmaktadır. En popüler olanları Copyscape ve Plagiarisma'dır.

Plagiarism.io, bir metnin gerçekliğini belirlemek için kullanılabilecek ücretsiz bir çevrimiçi intihal tespit aracıdır.

İntihal programı California Üniversitesi tarafından geliştirilmiştir ve herkes tarafından kullanılabilir. Veritabanındaki diğer metinlerle karşılaştırarak belirli bir metnin orijinalliğini tespit edebilir. Bu aracın amacı, öğrencilere, öğretmenlere ve araştırmacılara intihalin önlenmesine yardımcı olmaktır.

İntihal birçok yerde ciddi bir sorundur. Öğrencilerin ve öğretmenlerin yazılarında intihal edilmiş metin bulmalarına yardımcı olan bir dizi program vardı r.

Böyle bir program, turnitin.com'un ücretsiz intihal dedektörüdür. Kopyalanan içeriği algılamak için eş anlamlı sözcüklerin ve başka sözcüklerin kullanımı da dahil olmak üzere metindeki benzerlikleri otomatik olarak kontrol eder.

Ücretsiz intihal programları yardımıyla metinde benzerlikler olup olmadığını kolaylıkla tespit edilebilir.

Ücretsiz bir intihal programı, metinlerdeki intihalleri tespit eden bir yazılım türüdür. Bu programlar herkes tarafından kullanılabilir ve çevrimiçi web uygulamaları veya masaüstü uygulamaları şeklinde gelir.

Bazı insanlar bu ücretsiz intihal programlarını kendi işlerinde intihal tespit etmek için kullanırken, diğerleri bunları öğrencileri, müşterileri veya diğer işverenler adına intihal tespit etmek için kullanır. İkinci grup genellikle bu programları, oluşturdukları içeriğin orijinal olduğundan ve başka birinden çalınmadığından ve izinsiz olarak yeniden kullanılmadığından emin olmanın bir yolu olarak kullanır.

Ücretsiz intihal programı, akademik dolandırıcılık yapmaktan kaçınmak için yardım arayan öğrenciler için çok faydalı olacaktır. Bir öğrencinin ödevinde intihal yapıp yapmadığını kontrol etmek isteyen öğretmenler için de faydalı olacaktır.

Sizde akademik çalışmalarınızın intihal tespiti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Türk hükümeti, öğrencilerin ve öğretmenlerin akademik makalelerinde intihal tespit etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir intihal programı başlattı. Bu, Türkiye'de kopya çekmeyi azaltmak ve ak

Tez intihal programları, bir tezdeki intihal tespit eden yazılımlardır. Tez intihal programlarının birçok türü vardır. En temel olanlar, iki farklı metinde kullanılan aynı kelimeleri veya cümleleri k

Benzerlik oranı, iki metnin ortak bir kelime dağarcığını paylaşma derecesinin bir ölçüsüdür. Benzerlik oranı, bir makalenin kalitesini ve aynı konudaki diğer makalelerle nasıl karşılaştırıldığını değe

bottom of page