top of page
Ara

Ücretsiz intihal programı 2022

Ücretsiz bir intihal raporu, çevrimiçi bir araç tarafından oluşturulan bir rapordur. Raporun amacı, herhangi bir web sayfasındaki içeriğin ne kadarının internetteki diğer içerikle eşleştiğini göstermektir.

İntihal raporu, web tabanlı bir araç kullanılarak oluşturulabilir veya çevrimiçi bir hizmete bir metin dosyası yüklenerek oluşturulabilir. Ancak bu tür online ve ücretsiz rapor oluşturan programların bir geçerliliğinin olmadığı gibi yüklediğiniz metnin/belgenin de güvenliğinin tehlikeye atılmasına yol açabilmektedir.

Ücretsiz intihal raporu, içeriğinizde internetteki diğer içeriklerle benzerlikler olup olmadığını size bildiren bir hizmettir.

Ücretsiz intihal raporu 2022 hizmeti, metni milyarlarca web sayfasına göre kontrol eder ve internetteki diğer içeriklerle benzerlikler olup olmadığını size söyler.

Ücretsiz intihal raporu, yazarların yazdıkları, intihal olabilecek herhangi bir metni tanımlamasına ve düzeltmesine yardımcı olan bir hizmettir.

Ücretsiz intihal raporu, metni diğer metinlerle benzerlikler açısından tarar ve ardından kullanıcıya bir seçenekler listesi sunar. Kullanıcı daha sonra içeriği düzenlemek, silmek veya başka bir şeyle değiştirmek gibi içerikle ne yapmak istediğini seçebilir.

Ücretsiz intihal raporu, bir metin veya belgede kopyalanan içeriğin kullanımını vurgulayan bir rapordur. Bu rapor, çalışmalarının başka bir kaynaktan kopyalanıp kopyalanmadığını öğrenmek isteyen herkes tarafından kullanılabilir.

Bu tür intihal denetleyicisi genellikle ücretsizdir ve çevrimiçi olarak bulunabilir. Kullanıcılara, çalışmalarını diğer kaynaklarla karşılaştırma ve metinde benzerlikler olup olmadığını görme fırsatı verir. En popüler ücretsiz intihal denetleyicisi, kullanıcılar için bir dizi özellik sunan Copyscape'dir. Ancak üniversitelerde ve enstitülerde bir belgenin/tezin/ ödevin ya da makalenin intihal raporunun geçerli olabilmesi için enstitü tarafından kabul gören uluslararası geçerliliği olan TURNİTİN vb. güvenilir intihal programlarından rapor alınması gerekmektedir.

Günümüzde online kanallarla hizmet sunan ve ücretsiz olan intihal programlarından alınan raporların sonuçlarının Turnitin gibi güvenilir programlardan alınan raporların sonuçlarına benzemediği, yani doğru sonucu vermediği görülmektedir.

Bu tür ücretsiz intihal programlarının doğru sonucu vermediği gibi bir de yüklenen belgenin internet veri tabanına kaydedilmesi ve dolayısıyla kendi belgenizin elden çıkmasına sebep olabileceği de göz önüne alınmalıdır. başka bir deyişle bu tür bir programa belgenizi girdikten sonra gerçekten rapor almanız gerektiğinde rapor sonucundaki intihalinizin daha yüksek olması çok yüksek bir olasılıktır.

Sonuç olarak tüm öğrencilerimize ve akademisyenlerimize tavsiyemiz internette ücretsiz intihal programı olarak yer alan sitelere belgelerinizi yüklememenizdir. Aksi takdirde telafisi zor bir süreçle karşı karşıya kalmanız ve emeklerinizin boşa gitmesi olasıdır.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Türk hükümeti, öğrencilerin ve öğretmenlerin akademik makalelerinde intihal tespit etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir intihal programı başlattı. Bu, Türkiye'de kopya çekmeyi azaltmak ve ak

Tez intihal programları, bir tezdeki intihal tespit eden yazılımlardır. Tez intihal programlarının birçok türü vardır. En temel olanlar, iki farklı metinde kullanılan aynı kelimeleri veya cümleleri k

Benzerlik oranı, iki metnin ortak bir kelime dağarcığını paylaşma derecesinin bir ölçüsüdür. Benzerlik oranı, bir makalenin kalitesini ve aynı konudaki diğer makalelerle nasıl karşılaştırıldığını değe

bottom of page