top of page
Ara

Ücretsiz intihal programı

İntihal akademik dünyada önemli bir sorundur. Ayrıca çalışmalarının orijinal olduğundan emin olmak isteyen yazarlar için de bir sorundur. Bazı durumlarda, intihal yasal işlemlere yol açabilir.

Çalışmanızda herhangi bir intihal belirtisi olup olmadığını kontrol etmenize yardımcı olabilecek çevrimiçi olarak birçok ücretsiz intihal programı bulunmaktadır. Bu programlar, herhangi bir benzerlik olup olmadığını görmek için çalışmanızı internet ve diğer kaynaklarla karşılaştıracaktır. Varsa, işinizle nerede ve nasıl eşleştiklerini size göstereceklerdir.

İntihal, akademik yazımda çok ciddi bir sorundur. Üniversiteden atılmaya veya uzaklaştırılmaya neden olabilir.

Ancak şimdi, intihal olup olmadığını kontrol etmek ve akademik çalışmalarda bu hatayı yapma şansını azaltmak için kullanılabilecek ücretsiz intihal programları var.

İnternette intihal olup olmadığını kontrol etmek ve akademik çalışmalarda bu hatayı yapma olasılığını azaltmak için kullanılabilecek birçok ücretsiz intihal programı vardır.

Bu yazı içerisinde Turnitin tarafından oluşturulmuş ücretsiz bir intihal programı hakkında bilgiler barındırmaktadır. Bahsedilen ücretsiz intihal programı, içeriğin orijinal olduğundan emin olmak için okullarda, üniversitelerde ve işyerlerinde kullanılmaktadır.

İntihal denetleyicisi, yazılı içerikteki olası intihalleri tespit etmeye yardımcı olan bir programdır. Metni daha önce gönderilen ve yayınlanan içeriğin bir veri tabanıyla karşılaştırır.

Pek çok farklı türde intihal denetleyicisi vardır, bazıları ücretsizdir ve bazıları değildir. En popüler ücretsiz intihal denetleyicisi türü, anında sonuç sağlayan çevrimiçi bir hizmettir.

İntihal denetleyicisi, olası orijinal olmayan içerik için metni karşılaştıran bir yazılım uygulamasıdır. İntihal denetleyicileri, eğitim, araştırma ve yayıncılık dahil olmak üzere birçok sektörde kullanılmaktadır.

En iyi ücretsiz intihal programı Grammarly'dir. En çok özelliğe sahip ve aynı zamanda en popüler olanıdır. Grammarly'yi diğer seçeneklerden ayıran özelliklerden biri de bağlamsal hataları tespit edebilmesidir.

İntihal programı, bir metnin başka kaynaklardan kopyalanıp kopyalanmadığını tespit eden bir yazılımdır. Program daha sonra kopyalanan metni algılayacak ve yazarın nereden kopyalandığını görebilmesi için vurgulayacaktır.

İntihal yazılımı, öğretmenler tarafından öğrencilerin çalışmalarını kontrol etmek veya şirketler tarafından çalışanlarını izlemek de dahil olmak üzere birçok farklı şekilde kullanılır.

En popüler intihal yazılımı türleri şunlardır:

- Kopyalama Manzarası

- Dilbilgisi açısından

- İntihal


Siz de akademik çalışmanızın intihal tespitinin yapılması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Son Yazılar

Hepsini Gör

Türk hükümeti, öğrencilerin ve öğretmenlerin akademik makalelerinde intihal tespit etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir intihal programı başlattı. Bu, Türkiye'de kopya çekmeyi azaltmak ve ak

Tez intihal programları, bir tezdeki intihal tespit eden yazılımlardır. Tez intihal programlarının birçok türü vardır. En temel olanlar, iki farklı metinde kullanılan aynı kelimeleri veya cümleleri k

Benzerlik oranı, iki metnin ortak bir kelime dağarcığını paylaşma derecesinin bir ölçüsüdür. Benzerlik oranı, bir makalenin kalitesini ve aynı konudaki diğer makalelerle nasıl karşılaştırıldığını değe

bottom of page