top of page
Ara

Ücretsiz intihal programı

İntihal programı, metinler arasındaki benzerlikleri tespit eden bir yazılımdır. Çalışmanızın başka bir kaynaktan kopyalanıp kopyalanmadığını tespit etmenize yardımcı olabilir.

Yine de, tüm programların eşit kapasitede olmadığına dikkat etmek önemlidir. En iyileri, metninizin kopyalandığı orijinal metni size sağlayacak ve hatta metnin yüzde kaçının kopyalandığını size söyleyecektir.

İntihal akademik dünyada ciddi bir sorundur ve tespit edilmesi, intihal programları olmadan çok zordur. Neyse ki, makalenizdeki herhangi bir intihal örneğini bulmanıza yardımcı olabilecek çevrimiçi bazı ücretsiz intihal programı bulunmaktadır.

En iyi ücretsiz intihal programlarını bulma çabası pek çok öğrenci için ödev,proje ve tez teslimi dönemlerinde temel bir uğraş haline gelmektedir. Bu tür programlar öğrenciler, öğretmenler ve araştırmacılar tarafından çalışmalarında intihal tespit etmek için kullanılabilir. Tüm bir belgeyi veya bir seferde yalnızca bir sayfayı kontrol etme seçeneği de dahil olmak üzere, kullanımı kolaylaştıran bir dizi özelliğe sahiptir.

İntihal edilmiş içeriği kontrol etmenin yanı sıra, dilbilgisi hatalarını ve biçimlendirme sorunlarını da kontrol eden çevrimiçi ücretsiz araçlar bulunabilmektedir. Bu, yazma becerileri konusunda yardıma ihtiyacı olan ancak daha pahalı programlar satın almak için bütçesi olmayan herkes için bir alternatif olabilmektedir.

İntihal bir dolandırıcılık ve aldatma eylemidir. İntihalciler, bir başkasının çalışmasını kendilerininmiş gibi sunarak öğretmenleri, işverenleri ve okuyucuları kandırabilir.

İntihalden kaçınmanın en güvenilir ve geçerli yolu, turnitin.com veya Grammarly gibi ücretsiz intihal programları arasında yer almayan programları kullanmaktır. Bu programlar, çevrimiçi belgelerdeki, PDF'lerdeki ve Microsoft Word dosyalarındaki metin benzerliklerini, bunları web'deki diğer kaynaklarla veya 8 milyardan fazla web sayfasından oluşan bir veritabanı aracılığıyla karşılaştırarak tespit eder.

Okullar ve üniversiteler intihal denetleyicilerini giderek daha fazla kullandığından, ücretsiz bir intihal programına olan ihtiyaç da artıyor. İnternette intihal kontrol etmek için kullanılabilecek birçok araç vardır. Ancak bu makale, ücretli programların aksine ücretsiz bir intihal programı kullanmanın faydalarına odaklanacaktır.

Ücretsiz bir araç, çoğu zaman daha düşük veya etkisiz sonuçlar vermektedir. Ücretsiz programlar, pahalı ücretli programları karşılayamayan veya konumları veya mali durumları nedeniyle bunlara erişimi olmayan öğrenciler ve eğitimciler için iyi bir alternatif sunsa da onlara resmi ve geçerli bir intihal raporu sunamaz.

Bir intihal dedektörü, herhangi bir kaynaktan kopyalanan içeriğin en küçük kısımlarını bile tanımlayabilir ve orijinal çalışmanın ne kadarının kopyalandığını size söyler. Orijinal metinde kaç kelime kullanıldığını ve kopyalanan metinde kaç kelime olduğunu da görebilirsiniz.

Sonuç olarak siz değerli öğrenci ve akademisyenlerimize temel tavsiyemiz ücretsiz intihal programı arayışı yerine Turnitin gibi geçerliliği ve güvenilirliği tartışmasız olan programdan intihal raporunuzu alarak çalışmanızın güvenliğini sağlamanızdır.Son Yazılar

Hepsini Gör

Türk hükümeti, öğrencilerin ve öğretmenlerin akademik makalelerinde intihal tespit etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir intihal programı başlattı. Bu, Türkiye'de kopya çekmeyi azaltmak ve ak

Tez intihal programları, bir tezdeki intihal tespit eden yazılımlardır. Tez intihal programlarının birçok türü vardır. En temel olanlar, iki farklı metinde kullanılan aynı kelimeleri veya cümleleri k

Benzerlik oranı, iki metnin ortak bir kelime dağarcığını paylaşma derecesinin bir ölçüsüdür. Benzerlik oranı, bir makalenin kalitesini ve aynı konudaki diğer makalelerle nasıl karşılaştırıldığını değe

bottom of page