top of page
Ara

Ücretsiz İntihal Programları

Ücretsiz rapor için 10 intihal programı- hemen rapor alın

 • Ücretsiz intihal programları

 • İntihal nedir

 • İntihal raporu almak istiyorum

 • 10 ücretsiz intihal programı

 • DupliChecker

 • CopyLeaks

 • PaperRater intihal programı

 • Plagiarisma intihal programı

 • 5 PlagiarismChecker

 • 6 Plagium

 • 7 PlagScan

 • 8 PlagTracker

 • 9 Quetext ücretsiz intihal oranı belirleme

 • 10 Viper

 • Rapor Almak İstiyorum

Birçok öğrenci, ücretsiz intihal programı veren site arayışındadır. Özellikle benzerlik tespit eden programlar kolay ulaşılabilir değildir ve bu nedenle öğrenciler ücretsiz intihal programı edinebilecekleri yazılımlara eğilim göstermektedir.

Ücretsiz intihal programları

Tez yazma ve tez hazırlama süreci boyunca öğrenciler, intihal yazılımlarına gereksinim duymaktadır. Bu yazıda, ücretsiz olarak kullanılabilecek olan intihal belirleme programı ele alınmış olup bu yazılımların artıları ve eksileri değerlendirilmektedir. Bu programlar bir ücret ödemesi yapılmasına gerek olmadan kullanıma uygundur.


İntihal nedir

İntihal, bir başkası tarafından ortaya konan ürün, fikir ya da cümlelerin alınarak atıf ya da kaynaksız biçimde kullanılmasıdır. İnternet kullanımının yaygınlaşması ve birçok bilimsel içeriğe tek tıkla ulaşabilme olasılığının artması, intihali de yaygın hale getirmiştir. Bu durumun engellenmesi için ise online eserlerin, yazıların ve bilimsel içeriklerin denetiminin sağlanması için ücretsiz sistemler geliştirilmiştir. İntihal raporu ücretsiz olarak bu sistemler üzerinden alınabilmektedir. Aşağıda, ücretsiz olarak intihal raporu alınabilecek on farklı site ile ilgili bilgilere yer verilmektedir.

İntihal raporu almak istiyorum

Günümüzde ücretsiz olarak intihal tespiti yapılabilecek farklı sistemler mevcuttur. Ancak unutulmaması gereken nokta, bu gibi sistemlerin tam anlamıyla güvenilir olmadığı, çalışmanızın veritabanına kaydedilme riskinin her zaman mevcut olduğudur. Yine de fikir vermesi açısından nispeten daha başarılı sonuçlar veren programlara bu yazıda yer verilmektedir. Fakat unutulmamalıdır ki akademik alanda Turnitin ağırlıklı olarak tercih edilen resmi, intihal raporu alma programıdır. Bu programdan rapor almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

10 ücretsiz intihal programı

Ücretsiz biçimde kullanılabilen on farklı intihal programına aşağıda yer verilmektedir. Fikir edinebilmeniz için bu programların hem olumlu hem de olumsuz yönleri de detaylı biçimde incelenmiştir.

 1. DupliChecker

%100 ücretsiz olarak kullanılabilen bu intihal programı, kolay bir ara yüze sahip olup kullanıcıları yormamaktadır. Programda kopyalama-yapıştırma yapabilme özelliği de bulunmaktadır. Aynı zamanda URl aracılığıyla kontrol sağlama ve dosya yükleme gibi özelliklere de sahiptir. Sisteme kayıt yapan kişiler, siteyi gün içinde 50 defa kullanabilmekte ve intihal benzerlik raporu alabilmektedir.

Sitenin eksi yönleri ise kayıtlı olmayan kullanıcıların günde yalnızca bir defa rapor alabilmesidir. Sitenin ücretli bir versiyonu bulunmamaktadır.

2. CopyLeaks

Ücretsiz olarak hizmet veren intihal sistemlerinden biri olan CopyLeaks bütün web site taramalarına imkân tanımaktadır. Bu site üzerinden bütün dillerde ve bütün formatlarda sorgulama yapılabilmektedir. Ayrıca bu site API adlı özelliği ile kullanıcıya ait ürünlere ve siteye entegre edilebilmektedir.

Bu sistemde eksi yönlerden biri, yalnızca internette kullanılabilmesidir. Kullanılabilmesi için kullanıcı kaydı oluşturulması şartı bulunmaktadır. Şu an için ücretsiz olsa da bir süre sonra ücretli sisteme geçilmesi beklenmektedir. Ancak genel olarak benzerlik raporu alınabilen sitelerden biridir.

3. PaperRater

Bu sistemde gramer kontrolü, yazım önerileri ve intihal belirleme özellikleri tercihen kullanılabilmektedir. Bu program daha çok dil alanında uzman kişiler ve mezun öğrenciler için geliştirilmiştir. Okunabilir istatistikler sunmaktadır.

Programda rapor kaydetme özelliği mevcut değildir. 6000 kelimeye kadar ücretsiz olarak benzerlik oranına bakılabilmektedir. Süreç hızlı şekilde ilerlemektedir. Dosya yüklenebilmektedir ve 6000 kelimeden fazlası için ücretlendirme bulunmaktadır. Siteden rapor alınabilmektedir.

4. Plagiarisma

Windows tabanlı bir yazılım olup indirilebilmektedir. 190’dan fazla dilde çalışma için benzerlik oranına bakılabilmektedir. URL kontrol özelliği de bulunmaktadır.

Programda yalnızca tam eşleşmeler görüntülenebilmektedir. Eş anlam üreticisi araç nedeniyle benzerlik oranı yüksek çıkabilmektedir. Kayıtlı kullanıcılar en fazla 3, kayıtlı olmayan kullanıcılar ise en fazla 1 tarama yapabilmektedir. Limitsiz olarak intihal kontrolü yapabilmektedir ancak bir aşamada ücret talep etmektedir.

5. Plagiarism Checker

%100 ücretsiz intihal sistemlerinden biri olup kolay bir kullanıma sahiptir. Bilgilendirme açısından detaylıdır. Özellikle eğitim alanındaki çalışanların kopyala-yapıştır yapıp yapmadığını tespit etmesi bakımından kullanışlıdır. Sistemde yer alan yazar opsiyonu aracılığıyla, tarafınıza ait olan bir çalışmanın bir başkası tarafından intihal yapılıp yapılmadığını kontrol edebilirsiniz. İntihal raporu alarak intihal düşürme da yapılabilmektedir. Kurulum gerektirmez ve sistemin kullanımında indirilmesi gerekmez.

Ücretli versiyonu bulunmayan bu sistemde birden fazla kelime ayrı ayrı aranabilmektedir.

6. Plaginum

Oldukça kolay bir kullanıma sahip olan bu sistemde, tek seferde 5000 kelimeye kadar olan dosyalar taranabilmektedir. Sosyal medya veya web aramaları için kullanıma son derece uygundur.

Ancak programın ücretsiz versiyonunda bulunan özellikler oldukça sınırlıdır. Dosya yüklemek için ücret ödenmesi gerekmektedir.

7. PlagScan

Sık aralıklarla güncellenen bir program olan PlagScan kurulum veya indirme gerekmeksizin kullanılabilen programlar arasında yer almaktadır. Ancak programda bir defada 1000 kelime sınırı bulunmaktadır. Ara yüzü kolay kullanıma uygun değildir, biraz daha karmaşıktır.

Söz konusu programda kontrol yapılabilmesi için özel kullanıcılara, şirketlere ve üniversitelere ayrı birer plan sunulmaktadır.

8. PlagTracker

İntihal tespiti için oldukça uygun bir sistemdir, 20 milyonun üzerinde akademik çalışmayı kısa sürede taramakta ve benzerlikleri tespit etmektedir. Kullanımına yönelik açıklama ve bilgileri de barındıran sistem, ortaya konan çalışmaya yönelik raporları oldukça detaylı vermektedir.

%100 doğru sonuç vermeyen bir program olup içeriğin kontrolü için başka bir sistem ya da araç kullanımı gerekli olabilmektedir. Programın ücretli versiyonunda taranan veritabanı çok daha geniştir.

9. Quetext

Kolay bir ara yüze sahip olan program, %100 ücretsiz kullanılabilmektedir. Akademik çalışmalar için intihal tespitine uygundur. Kayıt oluşturmadan veya yazılımı indirmeye gerek kalmadan kullanılabilmektedir.

Programa dosya yükleme yapılamamaktadır, çalışma kopyalama-yapıştırma biçiminde yüklenebilmektedir. Ücretli bir versiyonu bulunmamaktadır.

10. Viper

%100 ücretsiz bir intihal programı olsa da, indirilmesi ve bilgisayara kurularak açılması gerekmektedir. İntihal olan kısımları bir arada görüntüleyen programda 10 milyarın üzerinde belge taraması yapılmaktadır. Aynı zamanda bilgisayarda bulunan verileri de taramaktadır. Özellikle intihal düşürme için kullanıma uygundur.

Program yalnızca Windows kullanıcıları için aktif olup ücretli versiyonu da bulunmamaktadır.

Rapor Almak İstiyorum

Yukarıda bahsi geçen programlar ücretsizdir ancak hiçbiri için %100 güvenilirdir denilemez. Bu programlardan birinden alınan rapordaki benzerlik oranı, Turnitin raporunda yüksek çıkabilir, bu riskin göze alınması gerekmektedir. Bu riski almak istemiyorsanız, makul bir ücretle intihal raporu almak için bize buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler: CopyLeaks intihal yazılımı, DupliChecker intihal programı, en iyi intihal programı, google akademik alıntılar, intihal kontrol, intihal kontrol programı, intihal kontrolü, intihal oranı hesaplama, intihal programı, intihal programı indir, intihal programı nedir, intihal programı ücretsiz, intihal programları, intihal raporu alma, intihal raporu örneği, intihal raporu programı, intihal raporu programı indir, intihal sorgulama, intihal tarama, intihal tarama programı, intihal tespit programı, intihal tespit programları, intihal tespit siteleri, makale benzerlik oranı programı, makale intihal programı, online intihal kontrolü, online intihal programı, PaperRater intihal programı, Plagiarisma intihal programı, PlagiarismChecker intihal programı, Plagium intihal yazılımı, PlagScan intihal ölçen program, PlagTracker intihal tarama, Quetext ücretsiz intihal oranı belirleme, tez alıntı kontrol programı, tez benzerlik kontrol programı, tez benzerlik kontrol programı indir, tez intihal kontrol, tez intihal kontrol programı, tez intihal programı, tez kontrol programı, tez tarama programı, tez yazma programı indir, türkçe intihal programı, turnitin benzeri siteler, turnitin ekşi, turnitin intihal programı indir, turnitin programı indir, turnitin ücretsiz, ücretsiz intihal belirleme, ücretsiz intihal programı, ücretsiz intihal programı indir, ücretsiz intihal programları, ücretsiz intihal tespit programı indir, viper intihal, viper intihal programı indir, Viper ücretsiz intihal tarama, yök intihal programı

Son Yazılar

Hepsini Gör

Türk hükümeti, öğrencilerin ve öğretmenlerin akademik makalelerinde intihal tespit etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir intihal programı başlattı. Bu, Türkiye'de kopya çekmeyi azaltmak ve ak

Tez intihal programları, bir tezdeki intihal tespit eden yazılımlardır. Tez intihal programlarının birçok türü vardır. En temel olanlar, iki farklı metinde kullanılan aynı kelimeleri veya cümleleri k

Benzerlik oranı, iki metnin ortak bir kelime dağarcığını paylaşma derecesinin bir ölçüsüdür. Benzerlik oranı, bir makalenin kalitesini ve aynı konudaki diğer makalelerle nasıl karşılaştırıldığını değe

bottom of page