top of page
Ara

Ücretsiz İntihal Programı Var mı?

Ücretsiz intihal programı var mı?

İntihal programları metinlerdeki intihal oranını tespit eden ve bunu da sahip oldukları geniş veri tabanındaki metinlerle kıyaslayıp yapan intihal tespit sistemleridir. Şu an aktif olarak kullanılan çok sayıda intihal programı bulunmaktadır. Bunların her biri ağırlıklı olarak belirli amaçlar için daha uygun kullanıma sahip olmaktadır. Örneğin akademik camiada akademisyenler ve öğrenciler için en çok itibar gören ve pek çok üniversitenin de kabul ettiği programların başında Turnitin intihal programı gelmektedir. Buna ek olarak daha çok akademik makalelerin intihal tespitinde kullanılan Ithenticate de ön plana çıkmaktadır.

Turnitin ve Ithenticate gibi intihal programları ücretli programlar olup sonuçlarına itibar edilen intihal programları arasında yer almaktadır. Ancak internet üzerinde intihal tespiti daha doğrusu ücretsiz intihal tespiti yaptığını iddia eden uygulamaların verdiği sonuçlar güvenilir olmayacağı gibi bunların herhangi bir resmi ya da üniversiteler nezdinde bir kabul olma durumu söz konusu değildir.

Bu sebeple ödev, tez, proje vb. özel ve önemli akademik çalışmalarınızın bu tür “ücretsiz” intihal programlarına sokularak bilgilerinizi açık hale getirmeniz daha büyük sorunlarla karşılabileceğinizin işaretidir. Dolayısıyla akademik metinlerinizin mutlaka Turnitin başta olmak üzere ulusal ve uluslararası geçerliliği olan intihal programlarında intihal taramasının yapılması gerekmektedir. Bu en güvenli intihal tespit yoludur.

İntihal raporunuzu aldıktan sonra yapılacak iş ise eğer intihal oranınız üniversitenizin belirlediği sınırlar içerisinde ise çalışmanızı teslim etmek, eğer bu sınırları aşan bir intihal söz konusu ise de acilen intihal düşürme işleminin yapılmasıdır.

İntihal Tespit Merkezi olarak, intihaltespit.com vasıtasıyla bize ulaşabilir ve intihalinin düşürülmesini istediğiniz tüm çalışmalarınız için hızlı bir şekilde fiyat alabilirsiniz.

Etiketler: İntihal Raporu Almak, intihal raporu veren siteler, intihal raporu veren şirketler, intihal raporu, ücretsiz intihal raporu, ücretsiz intihal programı


İntihalimi düşürmek için kaç sayfayı yeniden yazmalıyım?

İntihal oranınız yüksekse ve intihal oranınızı kendiniz düşürmek istiyorsanız öncesinde yaklaşık kaç sayfalık bir kısmı yeniden yazmanız gerektiğini hesaplayabilirsiniz. Bunun için intihal düşürme işlemine başlamadan önce elinizde güncel olduğundan emin olduğunuz bir intihal raporu olması gerekmektedir.

İntihal raporu aldıysanız bunun üzerinden bir hesaplama yaparak kaç sayfa yazmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Bu konuda destek almak isterseniz dilerseniz bize mesaj atarak da bu konuda bilgi alabilirsiniz. Bunun için tezinizin toplam kaç sayfa olduğu, intihal raporunuza göre intihal oranınızın % kaç olduğu ve son olarak intihalinizi düşürmeniz gereken sınırın % kaç olduğunu bize iletmeniz gerekmektedir. Buna göre ortalama kaç sayfalık bir kısmı yeniden ve intihalsiz olarak yazmanız gerektiği konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Turnitin intihal raporu nasıl alınır?


Turnitin intihal raporu, üniversitelerin en fazla kullandıkları ve güven duydukları intihal tespit programlarının başında gelmektedir. Bu intihal programıyla tez, makale ve ödev kontrolleri yapılmaktadır. Bu sebeple öğrencilerin tez, ödev ya da projelerinin intihal oranlarını öğrenebilmek için Turnitin intihal programından nasıl rapor alınacağı konusunu merak etmektedirler.

Turnitin intihal programı, sahip olduğu geniş veri tabanıyla tez, kitap, ödev, makaleleri tarayarak diğerleri ile arasındaki benzerlik oranını ve hangi kaynaktan % kaç oranında alıntı yapıldığını tespit etmektedir. Özellikle ödev, proje ve öğrenci tezleri konusunda Turnitin intihal programı bu alandaki en yetkin programdır.

Turnitin raporu alabilmek için ilk olarak tez danışman hocanızın size vereceği kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapmanız ve ait olduğunuz sınıfı seçmeniz gerekmektedir. Sınıfa giriş yaptıktan sonra tezinizi gösterildiği şekilde sisteme yükleyip taramayı başlatmanız gerekmektedir. Bir intihal raporu genellikle 10-15 dakika içerisinde hazır olmaktadır. Bu süre bazen daha kısa bazen de daha uzun sürebilmektedir. Rapor hazır olunca bu intihal raporunu dilerseniz pdf formatında bilgisayarınıza indirmeniz mümkündür.

Türkiye'deki üniversitelerin büyük çoğunluğu yüksek lisans tezleri için benzerlik oranını %20 olarak belirlemiştir. Ancak bazı üniversitelerde bu oran daha yüksekken bazılarında daha düşük intihal oranları sınır olarak belirlenebilmektedir. Benzerlik oranı sınırının % kaç olduğunu üniversitenizin tez yazım kılavuzundan ya da tez danışman hocanızdan öğrenebilirsiniz. Eğer siz de güvenli bir şekilde intihal raporu almak istiyorum ya da intihal oranımı düşürmek istiyorum diyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Etiketler: intihal programı , intihal raporu , turnitin , turnitin intihal raporu , intihal düşürme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Türk hükümeti, öğrencilerin ve öğretmenlerin akademik makalelerinde intihal tespit etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir intihal programı başlattı. Bu, Türkiye'de kopya çekmeyi azaltmak ve ak

Tez intihal programları, bir tezdeki intihal tespit eden yazılımlardır. Tez intihal programlarının birçok türü vardır. En temel olanlar, iki farklı metinde kullanılan aynı kelimeleri veya cümleleri k

Benzerlik oranı, iki metnin ortak bir kelime dağarcığını paylaşma derecesinin bir ölçüsüdür. Benzerlik oranı, bir makalenin kalitesini ve aynı konudaki diğer makalelerle nasıl karşılaştırıldığını değe

bottom of page