top of page

KİTAP İNTİHAL KONTROLÜ VE İNTİHAL DÜŞÜRME

 

Kitaplar da özgün olması gereken eserler arasında yer almaktadır. Kitabın yazarının kitabındaki intihal seviyesinden sorumlu olduğunu hatırdan çıkarmadan davranması gerekmektedir. Aksi durumda intihal yani fikri hırsızlık suçu işlenmiş olacaktır.

Kitap yayınlama konusunda kitabın yazarı kadar Yayınevlerinin de sorumluluğu bulunmaktadır. Bir yazar tarafından basılmak üzere yayınevine teslim edilen kitapların Yayınevlerince intihal kontrolüne tabi tutulması ve çıkan intihal oranı yüksekse bunun düzeltilmesini yazardan talep etmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde intihalli bir kitabın basılmasına Yayınevi de aracılık ettiğinden suçlu durumuna düşecektir.

Gerek Yazarların gerekse Yayınevlerinin, basılacak kitapların intihalinin olmaması ya da belirli seviyelerin altında olması durumuna özellikle dikkat etmeleri gerekmektedir. Bunun kontrolü mutlaka yaptırılmalıdır.

 

Her düzey ve hacimdeki kitapların intihal kontrolü İntihal Tespit Merkezi tarafından, Uluslararası geçerliliği olan en yetkin intihal programlarında taraması yapılarak kısa süre içerisinde detaylı intihal raporu tarafınıza iletilmektedir.

KİTAP İNTİHAL RAPORU ALMAK İÇİN BİZE ULAŞIN.

0(507) 966 29 30

info@intihaltespit.com

intihaltespitmerkezi@gmail.com

bottom of page