top of page

Kapak Tasarımı/Illustrasyon (Çizimler)
 

Bir kitabın içeriğinden önce okuyucuyu etkileyen, kapak tasarımıdır. İlgi çekici, akılda kalıcı ve aynı zamanda konuyla bağlantılı, özel bir tasarım, kitabın kısa zamanda ön plana çıkmasını sağlayabilmektedir. Kapak tasarımı ilgi çekici olan bir kitap, okuyucuda merak duygusunu uyandırmasıyla birlikte ilgili yayına büyük bir avantaj sağlayacaktır.
 

Bir kapak tasarımında belirli değiştirilemez baskılar dışında kesin ölçütler bulunmamaktadır Tasarımcı, genellikle özgün ve kendi hayal gücü doğrultusunda hareket ederek bir kapak tasarlamakta, bu tasarımda özellikle illustrasyon ve renkleri bir yaratıcılıkla kullanabilmektedir. 
 

Kapak tasarımının başarılı olması için özellikle şu noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir:
 

  • İlgi çekici, akılda kalıcı olması,

  • Merak uyandırıcı ve düşünmeye sevk edici olması,

  • Okuyucuya yeni bir bakış açısı sunması,

  • Sade olması,

  • Kitap içeriğiyle ilgili olması ancak içerikle ilgili metin içermemesi,

  • Tasarımın ve renklerin uyumlu olması.

 

Yayımlatmak istediğiniz kitabınızın, hangi türde olursa olsun kapak tasarımınızın uzman grafikerlerimiz tarafından yapılması için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Kitap, dergi vb. Yayınınızın konu ve türüne uygun şekilde en kaliteli ve özenle hazırlanmış kapaklarınızı kısa sürede teslim alabilirsiniz. Kapak tasarım fikri aşamasından başlayarak uzman tasarımcılarımız ile ortak bir çalışma sonucunda  tam istediğiniz gibi bir kapak tasarımına sahip olabilirsiniz. 

 

bottom of page