İntihal raporu ücret bilgisi oldukça kolay bir biçimde öğrenilebilmektedir. Fiyat Talebi butonunu tıklayarak ilgili formu doldurabilir, mail adreslerimizden bizimle iletişime geçebilir ya da telefonla iletişim kurabilirsiniz. Ofisimizi de ziyaret edebilirsiniz. İntihal raporu almak için çok fazla işleme gerek duyulmamaktadır. Rapor alma süreci genellikle 15-20 dakika kadar sürmektedir. Bu sürenin sonunda benzerlik oranı raporun son kısmında görünmekte olup, renkli olarak gösterilmektedir. Ayrıca yine raporda, alıntılanan kısımların mevcut olduğu kaynaklar da görüntülenebilmektedir. İntihal tarama yapılarak benzerliklerin tespit edildiği Turnitin programı, resmi kurum ve kuruluşlara verilen akademik çalışmalarda en fazla kullanılan intihal programıdır. Genellikle benzerlik oranı tespiti için yapılan arama ise ücretsiz intihal programı aramasıdır. Ancak ücretsiz programlar genel olarak benzerlik oranını hata payı yüksek olarak göstermekte ve bu da yanılma payını artırmaktadır.

 

İntihal denetleme programları ile amaçlanan, kopyalama yapılan bölümlerin tespit edilmesidir. Kopyalama ile eklenen bölümlerin miktarı fazla ise, intihal düşürme işlemi yapılmalıdır. İntihal düşürme işlemi genellikle alınan cümleler üzerinde kelime ve ifadelerin değiştirilmesi ile yapılmaktadır. Bu sayede özgün bir forma kavuşan akademik çalışma intihal kontrol ile düşük benzerlik oranına sahip biçimde çıkacaktır. Bu da çalışmanın bilimsellik düzeyini artıracaktır. Yapılan çalışmalar eğer akademik ise intihal testi yapılması zorunludur. Bu sayede çalışmaların bilimsel yapısı bozulmamakta ve çalışmayı yapan kişi de zor durumda kalmamaktadır.

 

İntihal denetleme programları arasında önemli bir yere sahip olan Turnitin programı sadece ücretli olarak alınabilmektedir. Belli bir ücret karşılığında alınabilen bu program ile benzerliklerin hangi bölümlerde olduğu net olarak görülebilmekte ve böylece intihal düşürme ile çalışma özgün bir hale getirilebilmektedir. İntihal düşürme işlemi çalışmadaki intihal oranının yüksekliğine göre farklı zaman dilimlerinde yapılabilmektedir. Tezin tesliminden hemen önce intihal raporu talep edildiği için süre kısıtlı olacağından tez intihal raporu alma işleminden hemen sonra intihal düşürme gerekli ise hemen bu işleme başlanmalıdır.

 

İntihal programı nedir bilmeyen veya bu programı merak eden çok sayıda akademik düzeyde öğrenci bulunmaktadır. İntihal programı, akademik çalışmaların benzerlik oranının tespit edilmesinde kullanılan ve alıntı yapılan yerlerin asıl kaynaklarının tespit edilmesini kolaylaştıran, gelişmiş ve kullanışlı bir programdır. Plagiarism olarak da ifade edilen intihal kavramı, bazı ücretsiz intihal programı siteleri üzerinden ücretsiz olarak rapor almak mümkün olsa da, buradan alınan raporun akademik açıdan geçerliliği yoktur.

 

Geçerli intihal oranı tespiti için Turnitin programı günümüzde en fazla tercih edilen programdır. Bu program ile yapılan benzerlik tespitleri, birebir sonuç vermekte, üstelik alıntıların hangi web sitelerinden ya da akademik içeriklerden yapıldığını da renkli olarak göstermektedir. İntihal oranı yüksek çıkan tez çalışmaları için intihal düşürme hizmeti de günümüzde bu alanda verilen en yaygın hizmetlerden biridir. İntihal denetleme programları özgün içeriklerin benzerlik oranına takılmamasını sağlamaktadır. Yani bir çalışma ne derece özgün olursa intihal oranı da o derece düşük çıkacaktır. Genellikle %20 oranında kabul edilen benzerlik oranının raporlanabilmesi için intihal raporu alınması mecburidir.

 

Ücretsiz intihal programı ile alınan raporlarda benzerlik oranları hatalı çıkabilmektedir. Bu nedenle Turnitin kullanılması önerilmektedir. Turnitin programı genel itibarıyla çalışmaların akademik açıdan uygun olan benzerlik oranının tespit edilmesi için tercih edilmektedir. Bu doğrultuda raporun son sayfasında benzerlik yüzdesi kırmızı renkli ve büyük puntolu olarak gösterilmekte, bu yüzdenin altında da hangi web sitelerinden ve kaynaklardan alıntı yapıldığı listelenmektedir. Tez intihal raporu alma sonucunda tüm bu detaylar raporu alan kişi tarafından görüntülenebilmektedir. Daha sonra talep edilirse intihal düşürme yapılabilir. İntihal düşürme ise çalışmanın özgünleştirilmesidir.

Turnitin ücretsiz olarak arama yapılması ve öğrencilerin bu şekilde bilgiye ulaşma isteği sebebiyle bu konuda da bir bilgilendirici metin hazırlamak istedik. Turnitin intihal tespit programları arasında en iyiler arasında olup pek çok saygın üniversite tarafından tercih edilmektedir. Danışman hocanız eğer size turnitine giriş kullanıcı adı ve şifresi verirse bu şifreyle ilgili sınıfa girip Turnitini ücretsiz şekilde kullanabilirsiniz. Normalde turnitin pahalı bir programdır. Fakat bu şekilde intihal kontrolünüzü ücretsiz Turnitin kullanarak yapabilirsiniz. Bu ihtimalin dışında Turnitinin ücretsiz olarak kullanımı mümkün değildir. 

Ücretsiz Turnitin 

Yukarıda ifade ettiğimiz gibi Turnitin kullanım hakkını danışmanınız verirse o şekilde de intihal raporu alabilirsiniz. Turnitin'e  çalışmanızı yükleyerek kısa süre içerisinde intihal oranınızı/benzerlik oranınızı öğrenebilirsiniz. Başka yazılarımızda belirttiğimiz gibi Turnitinden intihal raporu almak için hiç bir hileli yola başvurmadan raporunuzu alıp çalışmanızın gerçek intihal oranı nedir öğrenin ki intihal düşürmeye ihtiyaç varsa en doğru şekilde çalışabilin. Ya da bu konuda bizden profesyonel destek alabilirisiniz. 

Online olarak kullanılan ve internette görebileceğiniz bazı ücretsiz intihal programları da bulunmaktadır. Ancak bu programlara tezlerinizi yüklemenizi kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Birincisi bu tür programların bir geçerliliği yoktur. Yani hiç bir üniversite ya da resmi kurum kabul etmiyor. İkincisi intihal oranınızı doğru şekilde göstermiyor. Ve en önemlisi kaynak kodu belli olmadığı için sizin çalışmanızı veri tabanına kaydederse onca emeğiniz boşa gidip çalışmanızı kaptırabilirsiniz. Dolayısıyla intihal raporu almanın en güvenilir yolu ya tez danışmanınızdan almanız ya da bizim gibi güvenilir firmalar aracılıpıyla çalışmanızın intihal raporunu almanızdır. Bize başvurarak kısa süre içerisinde intihal raporunuzu alabilrsiniz.

Etiketler: ücretsiz turnitin , ücretsiz intihal programı , ücretsiz turnitin programı , turnitin girişi , turnitin öğrenci girişi

ücretsiz intihal raporu